MĚSTO SE CHYSTÁ NA KONTINENTÁLNÍ POHÁR

Atleti ze čtyř kontinentů změří své síly na Městském stadionu Ostrava ve dnech 8. a 9. září 2018 v rámci Kontinentálního poháru Mezinárodní atletické federace IAAF. Město se při přípravách a konání akce opírá o garance vlády a kraje.

Kontinentální pohár v atletice (IAAF Continental Cup) je mezinárodní atletická soutěž družstev kontinentů složených z nejlepších atletů a atletek světa. Koná se jednou za čtyři roky a navazuje na dřívější Světový pohár, který Mezinárodní atletická federace IAAF pořádá od roku 1977. Jako Kontinentální pohár se uskutečnil zatím dvakrát, v roce 2010 ve Splitu a v roce 2014 v Marrákeši. Po mistrovství světa se jedná o druhou nejvyšší soutěž v atletice, na níž startují výběry čtyř kontinentů – Evropy, Ameriky, Afriky a společný tým Asie a Oceánie. V každé disciplíně reprezentují kontinenty dvě ženy a dva muži. Vzhledem ke štědré finanční prémii je o start velký zájem i mezi absolutní světovou špičkou.

O umístění Kontinentálního poháru v atletice do Ostravy rozhodla Rada Mezinárodní atletické federace IAAF při svém podzimním zasedání v Monte Carlu v Monaku 18. listopadu 2014. Kandidatura Českého atletického svazu, České republiky a města Ostravy dostala přednost před polskou Bydhoští.