V Ostravě proběhne netradiční konference na podporu rozvoje podnikání

BIG THINK/G-to je název konference, který má symbolizovat jedinečnost události, ale i myšlenek, které na akci zazní. Ve čtvrtek 23. března se v multifunkční aule Gong v unikátním industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě uskuteční setkání vysokoškolského potenciálu s úspěšnými manažery. Konference pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje je zacílená na aktivní, cílevědomé studenty a na zkušené podnikatele a odborníky, kteří chtějí pomoci rozvoji podnikání i regionů obecně.

Pořadatelé očekávají zhruba 100 návštěvníků z řad studentů, dalších 100 míst bude vyhrazeno pro podnikatele a manažery.  „Věříme, že spojení úspěšných osobností s mladými lidmi, kteří si chtějí splnit své sny, vytvoří přátelskou a tvůrčí atmosféru. Příležitostí, kdy můžete poznat zajímavé lidi, osobnosti business světa, budoucí obchodní partnery, zaměstnance či zaměstnavatele, není nikdy dost. Na konferenci bude samozřejmě dostatek prostoru na debaty o nových nápadech a zkušenostech,“ doplňuje Tomáš Pastrňák, iniciátor konference, ředitel společnosti R.F.T. a předseda České asociace interim managementu.

První část konference (9.00 – 12.00) je určená studentům, kteří mohou předat své myšlenky, najít zaměstnavatele nebo inspiraci pro svůj další rozvoj. O své cestě k úspěchu bude mluvit například jeden z nejúspěšnějších mladých českých podnikatelů Jakub Havrlant, který stojí v čele investiční skupiny Rockaway, pod kterou patří společnosti jako Invia, Heureka nebo Mall Group, působící kromě Česka na trzích střední a východní Evropy. Pod hlavičkou Rockaway Ventures podporuje technologické startupy s globálními ambicemi. Na startupy a fenomén sdílené ekonomiky se zaměří i další řečník – prorektor Vysoké školy podnikání a práva Vladimír Krajčík. V dopoledním programu vystoupí ještě Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Od devadesátých let hájí zájmy podnikatelů a angažuje se v akademickém prostředí, na Vysoké škole finanční a správní je děkanem fakulty ekonomických studií. Patří mezi nejcitovanější tuzemské autory v tématice řízení malých a středních podniků.

Odpolední část (13.30 – 18.00) bude zaměřená na podnikatele, jejich zkušenosti a vize. O úskalích generační výměny manažerů v českých firmách a zkušenostech se změnovým řízením bude mluvit Tomáš Pastrňák, ředitel společnosti R.F.T. a předseda České asociace interim managementu. Vystoupí také viceprezident Hospodářské komory ČR Michal Štefl, který mimo jiné stojí za přestavbou nedokončeného sídla komunistů, které od 80. let straší vedle krajského úřadu v Ostravě. Dalšími hosty v odpoledním bloku a následné panelové diskusi budou bývalý generální ředitel společnosti Vítkovice Steel Vladimír Bail nebo ředitel Michal Žídek z ČEZ ESCO a.s. a jiní.

Konferenci organizuje specializovaná manažerská a konzultační společnost R.F.T. a pořadatel studentských akcí Business Academy. Partnery konference jsou: HK ČR, Česká asociace interim managementu, Moravskoslezský kraj, AMSP ČR, VŠPP, Renomia a Sdružení pro rozvoj MSK. Mediálním partnerem je TV POLAR.

Podrobnosti o konferenci a vstupenky je možné získat na: www.konferencebigthink.cz

(nm) autor: tisková zpráva