Lidé na Jihu vybrali projekty

Myslí na děti a seniory

Obyvatelé nejlidnatějšího obvodu Ostrava-Jih dlouho volají po změnách. Nyní vybrali sedmnáct projektů, na které radnice rozdělí pět milionů korun z takzvaného participativního rozpočtu. Hlasovalo o tom 3901 lidí, nejvíce ve věku od 30 do 44 let, kdy ženy převažovaly.

Lhostejní nejsou obyvatelům Ostravy-Jihu zejména senioři, na Dubině v Hrabůvce, v Bělském i Zábřehu žádali pořízení senior linek a nouzových tlačítek pro osaměle žijící důchodce. Absolutně nejvíce hlasů však získal projekt navýšení počtu odpadkových košů v Bělském lese. Nejnákladnějším vybraným záměrem bude zřízení Hřiště pro sport a vzdělávání v Hrabůvce za více než jeden milion korun. Nejlacinějším projektem naopak Malé místo relaxace – lavička v Zábřehu za 14 tisíc korun.

Co a kde si lidé v Ostravě-Jihu kromě zmiňovaných dvaceti seniorských linek v každé městské části také přejí?

• Hrabůvka: Hřiště pro sport a vzdělávání, Výběh pro mláďátka aneb A co děti, mají si kde hrát?
  • Výškovice: Fitness zóna u Odry, Mraveniště u sídliště, Minihřiště pro děti
  • Zábřeh: Dětské hřiště, 3x bezpečněji přes Volgogradskou
  • Dubina a Bělský les: Více košů v části Bělský les, Agility park, Dřevěná věž pro děti, Zpřístupnění a dovybavení oploceného hřiště v areálu ZŠ Košaře, Workoutové hřiště Maluchy.

(red)