DIVÁCI NEJVĚTŠÍ ATLETICKÉ SOUTĚŽE U NÁS BOUŘLIVĚ PODPOROVALI SPORTOVCE

Ostravský Městský stadion se stal místem konání největší atletické soutěže v dějinách naší republiky. Jednalo se o Kontinentální pohár, který probíhal od soboty 8.9. do neděle 9.9. Po celý víkend soutěžili čtyři stovky sportovců o  křišťálovou trofej. Diváci bouřlivě povzbuzovali nejen své favority, ale taky ostatní nadané soutěžící. Z některých výkonů běhal divákům mráz po zádech, není se čemu divit, když bylo k vidění hned 14. olympijských vítězů a přes 100 medailistů.

„Nikdy jsem takovou atmosféru nezažila,“ uvedla s úsměvem na tváři česká oštěpařka Nikol Ogrodníková. Fanoušci sportu totiž vytvářeli svými pokřiky přátelskou atmosféru pro všechny atlety, kteří opláceli divákům jejich nadšení.

O vítězství usilovali Evropané i Američané, nakonec se o křišťálový pohár zasloužil tým Američanů. Primátor Tomáš Macura s dalšími osobnostmi předali ohromnou cenu, která byla rozdělena mezi jednotlivce v týmu v podobě křišťálového štafetového kolíku.

Ostravští studenti se po celý rok věnovali přípravám na uskutečněnou akci v rámci projektu Ostrava fandí kontinentům. Celkem se zapojilo zapojilo třicet základních, 27 středních škol z Ostravy a okolí a 120 sportovních oddílů z celé České republiky. Žáci studovali jednotlivé kontinenty nebo se účastnili sportovních zápasů i kreativních uměleckých soutěží. Aktivitu školáků a mladých sportovců podporovali ambasadoři jednotlivých kontinentů překážkář Colin Jackson (Evropa), dálkař Mike Powell (Amerika), běžkyně Jana Pittmanová (Austrálie a Oceánie) a další běžkyně Nezha Bidouaneová (Afrika). Patrony projektu byli čeští atleti Barbora Špotáková, Pavel Maslák, Jan Kudlička a Michaela Hrubá.

„Oceňuji, že v návaznosti na Kontinentální pohár se zapojili školáci ostravských základních a středních škol do tohoto celoročního vzdělávacího a sportovního projektu.  Věřím, že je Kontinentální pohár i tento projekt přilákají k pravidelnému sportování a třeba si někteří z nich za pár let na ostravském Městském stadionu zazávodí s největšími světovými atletickými esy,“ uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz