B-tým mladšího dorostu za podpory kotle přehrál Orlovou, obratu velel dvoubrankový Spurný

B-mužstvo mladšího dorostu na začátku zápasu narazilo, brzo prohrávalo 0:2 a herní převahu dlouho nedokázalo přetavit v první trefu, která by domácí borce nakopla. Vše se začalo překlápět na konci 12. minuty díky Tomáši Elblovi, na kterého navázal Šimon Pavlík a po první pauze byl nakonec stav nerozhodný. Obrat nakonec dokonal Adam Spurný, který zařídil v čase 57:09 i rozhodující trefu, díky které Porubští porazili Orlovou 4:3 a v nadstavbové části jsou i nadále na vedoucí příčce bez ztráty bodu. Velká poklona pak míří nejen samotným hráčům, ale i porubskému kotli, který byl šestým hráčem na ledě a mladíkům vytvořil nezapomenutelnou atmosféru.

Lekce z produktivity

Porubští hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji a dravěji, paradoxně to byli ale právě oni, kteří museli nakonec dotahovat. V šesté minutě se totiž u své branky zmocnil kotouče Pavel Makovec, který si udělal dobrý den ze všech přítomných a individuální akcí přes celé kluziště se dostal až před Víta Števanku, kterého překonal bekhendem pod víko – 0:1. V minutě deváté pak nebezpečně pálil Šimon Pavlík, ani dorážka Kryštofa Krčmarského se ale neujala. Pavel Makovec na druhé straně pak z rohu kluziště hledal před brankou Petra Zielinského, útočník Orlové ale trefil pouze připraveného Števanku. A za další minutu prohrávali domácí nečekaně už o dvě branky. Petr Zielinski poslal zadovku na Olivera Špacíra, který loudavou střelou mezi betony poslal hosty do trháku – 0:2.

Elblův povel k obratu

Porubští se ale za výrazné podpory domácího kotle vzchopili a zanedlouho mohli slavit také. Tomáš Elbl si vybruslil na pravý kruh a dělovkou pod víko nedal brankáři žádnou šanci – 1:2. Denis Puchala o pár minut později málem slavil vyrovnání, nicméně při zakončení selhal, za což mohl HC RT TORAX tvrdě pykat, jelikož Petr Zielinski upláchl porubské obraně a řítil se sám na porubského brankáře, který ale vystavil stopku parádním zákrokem lapačkou. Ostravané vyrovnali ještě do první pauzy, když se po pravici gólmana Orlové zjevil osamocený Šimon Pavlík, který si zkušeně počkal a následně zamířil nekompromisně pod víko – 2:2.

Tyč Bechera a obrat jménem Spurný

Poruba dokonala ve druhé třetině parádní obrat. Ještě před ním ale domácí spálili nevídanou tutovku, když ujížděli v situaci tři na jednoho, Patrik Vítek v orlovském brankovišti se ale prezentoval ukázkovým zákrokem pravým betonem. Uběhlo jen pár sekund a Ondřej Becher trefil tyč, od níž se puk odrazil na hokejku Adama Spurného, který už měl před prázdnou klecí jednoduchý úkol – 3:2. Orlová mohla za tři minuty vyrovnat, když zahrávala 48 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku, nicméně v ní si hosté nevěděli vůbec rady, a další gól tedy nepadl. Poruba tak zanedlouho snad dvě minuty v kuse drtila soupeře v jejich pásmu, ani oni ale uklidňující branku nepřidali.

Smolař Krčmarský a Spurný hrdinou

Ve 44. minutě zahrozili Ostravané znovu, agilní Kryštof Krčmarský ale z mezikruží netrefil branku jen o centimetry. O pár desítek sekund později pak Velen Hlavatý poslal krátkou přihrávku na Martina Stibora, proti jeho střele si ale vyjel bleskově přemístěný Patrik Vítek, který šanci zneškodnil. Orlová potrestala spálené šance v přesilovce, kdy se po nahrávce Jakuba Koudelného prosadil Marek Valový – 3:3. HC RT TORAX musel zabrat, další akce Ondřeje Bechera či Kryštofa Krčmarského však spasení v podobě rozhodnutí nepřinesly. Vše se lámalo až v 58. minutě, kdy hosté hrubě chybovali v obranném pásmu, čehož využil Adam Spurný, jenž se najel na levý kruh a střelou ke vzdálenější tyči rozhodl – 4:3.

Ohlasy k utkání

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba „B“): První třetina byla z naší strany špatná, rychle jsme po hrubých individuálních chybách prohrávali 0:2 a do hry jsme se dostali prakticky až ve zbylých dvou třetinách, kdy jsme hru vyrovnali a dle mého názoru jsme byli opticky i lepší. Vytvářeli jsme si šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Pokud takové velké příležitosti nedáte, tak je jasné, že se budete tahat o výsledek až do samotného závěru. Štěstí se nakonec přiklonilo k nám, bereme tři body, za výkon hráčů bych rád hráčům poděkoval, nicméně musím smeknout také před soupeřem, který odehrál vynikající utkání.

Petr Tomis (HC Orlová): Vstup do utkání se nám povedl, dostali jsme se do vedení 2:0, nicméně domácí dokázali ještě do první přestávky vyrovnat, což bylo klíčové. Poruba nás od té doby přehrávala, byla lepší na kotouči, v pohybu, důrazu i ve střelbě. Domácím hráčům jsme nechávali příliš mnoho prostoru, nicméně hodně nás podržel také gólman, díky kterému jsme se dostali až k vyrovnání na 3:3. Body se nějaké určitě urvat daly, ale soupeři gratuluji k výhře, protože byl lepší a zaslouženě vyhrál.

Branky a nahrávky: 12. Elbl (Puchala), 19. Pavlík (Barčák), 26. Spurný (Becher, Puchala), 58. Spurný – 6. Makovec, 11. Špacír (Zielinski), 53. Valový (Koudelný, Dubay). Rozhodčí: Janda R. – Kořistka, Řezáč. Vyloučení: 3:2, navíc Barčák (POR) 10 min. OT a Witasek (ORL) OK.Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba „B“: Števanka (od 41. Münch) – Elbl, Puchala, Prepsl, Pospíšil, Stehlík, Kubalák – Bukovjan, Spurný, Becher, Stibor, Hlavatý, Prokeš, Barčák, Pavlík, Krčmarský
HC Orlová: Vítek – Kosina, Postředník, Hronec, Drapa, Chod, Blaško, Witasek – Koudelný, Malík, Skřipčák, Irgl, Malicki, Makovec, Valový, Špacír, Zielinski, Dubay, Bazgier