Zimní tábory a pobyty na zdravém vzduchu

Za nevšedními zážitky na Horní Bečvu

Chcete-li si odpočinout od inverzí a nechat své plíce regenerovat, úžasnou možností pro zimní pobyty je centrum Valašska s malebnou obcí Horní Bečva. Svou výjimečnou klimatickou polohou je ideálním místem pro zimní dovolenou a dětské tábory, kdy si na své přijdou hlavně milovníci sjezdového lyžování a běžkaři, ale také saní a bobů.

Toto speciální místo objevila nezisková organizace Tábory v Beskydech, která do Chráněné krajinné oblasti Horní Bečvy vypravuje děti i celé rodiny. Specialitou je ojedinělé spojení ozdravného zážitkového tábora nebo pobytu s možností lyžování na blízké sjezdovce. Lyžařský areál Ski Rališka má navíc jedinou sedačkovou lanovku, také provazový vlek a pomy. Lyžovat organizace naučí i ty nejmenší děti, a na ty co lyžovat nechtějí nebo neumějí, čeká zase zábava na bobech.

Na zážitkových pobytech se dobře baví i tátové s mrňaty.

„Na tyto pobyty jezdím s dnes už osmiletou dcerou, která byla často nemocná. Doporučil mi je pediatr a obě si je opravdu moc užíváme. Na koních, psím spřežení, při břišních tancích, meditacích, cvičení, karaoke, turnajích, zábavných soutěžích či maškarním plese. Úžasné jsou i společné kreativní dílny a výlet, a to vše na zdravém vzduchu. Ještě více se tam vždy prohloubí naše vzájemné pouto. Nadšená dcera už začala jezdit i samostatně na tyto zážitkové tábory,“ říká Hana Konečná z Ostravy.

Během letošní zimy připravil spolek Tábory v Beskydech od 4. do 10. února na Horní Bečvě ozdravný tábor Úžasňáci na sněhu pro děti od 6 let a také pobyt pro dospěláky s dětmi od 0 do 14 let se speciálním zážitkovým programem spojeným s vyjížďkou na koních či psím spřežením zimní přírodou a pro zájemce také s lyžařským výcvikem.

Tábory a pobyty jsou spojené i se skvělou kreativní dílnou, maškarním plesem, vyhlášenou diskotékou, turnaji, stezkou odvahy, olympiádou, břišními tancemi, meditacemi, nebo návštěvou aquacentra.

hb3

Stejně atraktivní jsou i ozdravné zážitkové letní tábory jako je Harry Potter, Piráti z Karibiku či Hobit, jejichž součástí jsou navíc speciální koňské tábory v čisté přírodě. Také ojedinělý a populární letní minitábor pro dospěláky s dětmi Země čar a kouzel.

Stačí se jen podívat do archívu akcí, fotogalerie a na video na taboryvbeskydech.cz, kde uvidíte, jak se děti i dospělí na zdravém vzduchu baví. (va)