Liberty Ostrava spolu s návštěvníky ostravských festivalů opět pomohli neziskovým organizacím na Ostravsku. Díky projektu Tanec pro život dostanou 300 tisíc korun

Stejně jako v předchozích letech, také letos byl součástí Festivalu v ulicích a Colours of Ostrava charitativní projekt Tanec pro život ostravské hutě, která nově nese název Liberty Ostrava. Do tanečního stanu letos zavítalo 4 583 festivalových návštěvníků, kteří svým tancem podpořili dvě neziskové organizace z Moravskoslezského kraje. Dohromady pro ně vytancovali přes 270 tisíc korun. Částku huť ještě navýší a rovných 300 000 korun pošle Armádě spásy na ostravskou ordinaci pro chudé a Českému svazu ochránců přírody Salamandr na obnovu mokřadů v povodí řek Ostravice a Morávka.

„Do našeho stanu si letos přišlo zatančit více než 4 500 návštěvníků, což svědčí o tom, že Tanec pro život se stal už tradiční a vyhledávanou součástí ostravských festivalů. Je krásné vidět, že lidé se na kulturních akcí chtějí nejen bavit, ale také pomáhat druhým,“ uvedla Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb v Liberty Ostrava.

Stan Liberty Ostrava Tanec pro život nabídl taneční parket každému, kdo chtěl svým tanečním umem pomoci dobré věci. Princip spočíval v napodobování choreografie předváděné profesionálním tanečníkem. Za každý správný pohyb získávali návštěvníci body, které huť převedla na peníze. Po tanci měl každý účastník možnost vybrat, kam vytančené prostředky poputují.

Tancem návštěvníci podpořili projekt Armády spásy, která otevřela v Ostravě ordinaci pro chudé. Za získané peníze bude poskytovat zde, ale také v terénu odbornou lékařskou péči každému, kdo ji potřebuje. Zdravotní péči doplní preventivní programy, vzdělávání a osvěta zdravotníků s cílem zlepšit péči o lidi bez domova. Druhý projekt, pro který mohli návštěvníci tančit, je obnova mokřadů v povodí řek Ostravice a Morávka. Péčí o mokřady se zachová přirozená a potřebná zásobárna vody v krajině a místo pro ohrožené druhy rostlin. O mokřady pečuje Český svaz ochránců přírody Salamandr.

„Od roku 2010, kdy je Tanec pro život součástí ostravských Colours a Festivalu v ulicích, už si v našem tanečním stanu zatančilo skoro 50 tisíc návštěvníků. Pro 32 organizací v Moravskoslezském kraji vytancovali celkem 3,9 milionu korun,“ dodala Pěnčíková.

(nm)