SILVESTROVSKÉ DERBY VÍTĚZNĚ PRO BANÍK!

Přesvědčivým vítězstvím 6:0 pro Baník skončilo „silvestrovské derby“ starých gard Baníku a Vítkovic. Dvěma góly se o vysokou výhru slezského týmu postaral Daniel Tchuř, po jednom gólu přidali Rostislav Pikonský, Libor Žůrek a Zdeněk Pospěch. Jeden gól si Vítkovičtí vstřelili sami.

S mírně pasivní celkovou bilancí vyrukovali do letošního derby fotbalisté Baníku. K jejímu dorovnání chybělo baníkovcům jediné vítězství. To se začalo rodit už v prvním poločase, kdy Baníku pomohl k vedoucímu gólu smolný zásah vítkovického Ondřeje Kušníra. Na 2:0 zvýšil Rostislav Pikonský, a pak už si baníkovci, v jejichž středu znovu nastoupil i legendární Augustín Antalík, vývoj zápasu pohlídali. „Hlavně že jsme si trochu zaběhali, že jsme se zase viděli a samozřejmě je dobře, že jsme Vítkovice porazili,“  řekla po utkání šestašedesátiletá legenda Baníku.

Vítězstvím 6:0 tedy Baník dorovnal bilanci silvestrovských derby s Vítkovicemi na 6 – 3 – 6. „A věřím, že příští rok už to jednou provždy nakloníme na naši stranu,“ doplnil Václav Daněk, který tentokrát baníkovský dres neoblékl a spolutvořil velmi obsáhlý realizační tým. S úlevou navíc kvitoval, když se v závěru zápasu dvakrát trefil Daniel Tchuř, jenž nastoupil s devítkou na dresu. Tedy s číslem, které dlouhodobě nosíval právě Václav Daněk. „S tímhle číslem nemůžete sejít ze hřiště, aniž byste dal gól,“ dodal Václav Daněk s úsměvem na rtech.


Vítkovice – Baník 0:6 (0:2), hráno 2×35 minut

Branky: 67. a 69. Tchuř, 13. Kušnír vlastní, 24. Pikonský, 54. Žůrek, 57. Pospěch.

Baník: Tuhý, Buček – Drozd, Pěcháček, Bolf, Pospěch, Páleník, Šlachta, Wozniak, Knapp jun., Kiša, J. Svatonský, Tchuř, Korytář, L. Knoflíček, Pikonský, Antalík, Žůrek.

Vítkovice: Grigar, Twardzik – Drobec, Stařičný, Hejdůšek, Fraisler, Vaník, Valenčín, Kušnír, Levčík, Janík, Rygel, Mýdlo, Rozhon, Langer, Vožník, Papuga.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava