Legendární krásky z kopřivnické automobilky k vidění v OC Forum Nová Karolina

Vysoké i nízké Tatry. Populární i neznámé modely. Sportovní i osobní vozy. Zkrátka legendární automobily značky TATRA z kopřivnické automobilky se usadili v ostravském obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina. Až do neděle 30. dubna budou moci návštěvníci nahlédnout pod kapotu světově proslulým Tatrovkám. O víkendech bude probíhat doprovodný program pro rodiny s dětmi. Vstupné je (jako vždy) zdarma.

V letošním roce slaví automobilka TATRA 120 let své existence. U této příležitosti se ve spolupráci s muzeem Kopřivnické TATRY koná výstava, která příchozím přiblíží dnes již v mnoha případech legendární vozy a jejich historii. Vybrané modely s laskavým svolením zapůjčili i soukromí sběratelé.FNK_Tatra_12_sportovní

K vidění bude například TATRA 700, poslední vyráběný model osobního auta pod hlavičkou kopřivnické automobilky, závodní monopost T607, aerodynamický cestovní vůz T601 Monte Carlo neboli Tatraplan či historické kousky TATRA 11 a 12.

Výstavou automobilů TATRA chceme nejen připomenout jejich historickou hodnotu a letošní výročí, ale také volně navázat na návštěvnicky úspěšné výstavy v minulých letech. Po historických skvostech na čtyřech kolech před dvěma lety a loňské expozici elektro -mobilů, představíme obyvatelům Ostravy a okolí další klenoty českého automobilismu. Navíc s víkendovým programem nejen pro malé a velké milovníky motorismu,“ zve do útrob OC Forum Nová Karolina jeho marketingový manažer Tomáš Lučan.FNK_výstava_TATRA

Doprovodný program je plánován na víkendy 22. – 23. dubna a 29. – 30. dubna, a to vždy mezi 13. – 18. hodinou. Návštěvníci si budou moci zazávodit s RC autíčky, vyfotit se v tematickém TATRA fotokoutek nebo se zapojit do tvořivých workshopů pro děti s ukázkou historického pracoviště konstruktéra. Zájemci budou moci zjistit zajímavosti ze závodů Rallye Dakar. Závodní tým Bonver Dakar Project zde představí nejen závodní (nákladní) automobil, ale také nechá nahlédnout pod pokličku prestižního a náročného závodu.

Další informace k programu na www.forumnovakarolina.cz a Facebooku.

(nm) TZ