Dopravní podnik Ostrava od května zvyšuje mzdy nejen řidičům

Vedení Dopravního podniku Ostrava se dohodlo s odbory na finální podobě navýšení platů pro řidiče i další zaměstnance. Platy, v základu vyšší o až 15 %, si tak budou zaměstnanci DPO moci užít již v červnové výplatě.

Od května všem řidičům naroste mzda v průměru o 3 000 korun v základu mzdy (nárůst o 15 %). Konkrétně se zvýší nástupní mzdový tarif z 91,20 korun za hodinu na 103 korun a jednotný tarif bude zvýšen z 97,40 korun na 113 korun za hodinu – částky jsou uvedeny bez osobního hodnocení.

„Doufám, že tato informace o navýšení mezd zvýší zájem pracovat pro naši společnost a potvrdíme svou pozici atraktivního zaměstnavatele v kraji“, sdělil Daniel Morys, generální ředitel Dopravního podniku Ostrava s tím, že pro mimoostravské zájemce o práci chce DPO zajistit také výhodné ubytování.

Navýšení mzdy se dotkne také revizorů, asistentů přepravy, výpravčích i dělnických profesí, kterým se plat zvedne v průměru o 1 000 korun. Dodatek ke kolektivní smlouvě bude podepsán s platností k 1. květnu tohoto roku. Takto upravená podoba kolektivní smlouvy bude platná do konce roku 2019 a zahrnuje mimo jiné další zvyšování mezd o 2 % k 1. lednu roku 2018.

Nárůst mzdy posune Dopravní podnik Ostrava z 8. místa na 4. místo na žebříčku výše průměrných mezd řidičů dopravních podniků napříč Českou republikou. Oproti průměrné mzdě v Moravskoslezském kraji pak dojde k navýšení o 10 %. Předpokládaná průměrná hrubá mzda u řidičů DPO by se tak mohla pohybovat okolo 28 000 korun.

(nm)