KONEC VENKOVNÍHO PŮSTU: TEPLICE – BANÍK 1:1

Baník ukončil dlouhé čekání na bodový zisk venku. Vybojoval bod za remízu 1:1 v Teplicích. Pomýšlel však na víc. Také proto, že v utkání vedl. Na gól Patrizia Stronatiho však dokázal odpovědět Jakub Řezníček.

První zajímavou střeleckou možnost si sice vypracovali domácí, v 9. minutě hlavičkoval Jakub Řezníček mimo, ty další už se rodily před teplickou brankou. I díky tomu, že Baník měl v následujících minutách první půle přece jen více ze hry. Ve 25. minutě pronikl Robert Hrubý po levé straně v šestnáctce až ke koncové čáře, odtud vrátil míč před branku Nemanjovi Kuzmanovičovi. Ten byl sice tísněn, ke střele z malého vápna se však dostal, trefil ovšem Tomáše Grigara.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo, ne 24.11. , diváci: 3340
FK TEPLICE  FC BANÍK OSTRAVA 1:1 (0:0)

O chviličku později hlavičkoval po rohovém kopu Martin Fillo, míč už už mířil do sítě, z lajny jej však vykopl Tomáš Vondrášek.

A krátce před poločasem se v teplické šestnáctce dostal ke střele Jiří Fleišman. V tísni pálil mimo.

Brzy po přestávce se Baník dostal do vedení. Akci rozehrál na vlastní polovině Robert Hrubý, přihrál Danu Holzerovi, a ten dokonalou kolmicí paralyzoval teplickou stoperskou dvojici natolik, že zadáky domácích předběhl Nemanja Kuzmanovič, ačkoliv to měl k balonu mnohem dál. Dostal se před Michala Jeřábka, ten ho fauloval a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil Patrizio Stronati a tvrdou ranou prolomil dlouhé baníkovské penaltové prokletí – 0:1.

V 56. mohl Baník zvýšit. Adam Jánoš obešel v teplické šestnáctce jednoho z domácích hráčů, dostal se ke střele, bohužel však zamířil mimo.

Teplice začaly přebírat iniciativu a v šestnáctce Baníku začaly vznikat nebezpečné situace. V 64. minutě se hotovil k nebezpečné střele Jakub Řezníček. Obrana Baníku jeho ránu na poslední chvíli zablokovala.

O dvě minuty později si Řezníček naběhl za obranu Baníku, dostal míč do běhu a svůj sólový únik zakončil nekompromisní ranou – 1:1.

A ještě jednou Jakub Řezníček. V 68. minutě podnikl další nebezpečný kontr, rezultoval z toho nebezpečný míč zahraný před branku Baníku, defenziva hostí ale situaci zvládla.

Baník se s nerozhodným výsledkem nehodlal smířit. V 79. minutě se v teplickém vápně uvolil Dame Diop. Vystřelil, ale tentokrát zasáhl domácí blok a tečovaná střela skončila mimo. A ani pokus Martina Filla z nadějné pozice se do teplické branky nevešel. Utkání tak nakonec skončilo remízou.

OHLASY TRENÉRŮ

STANISLAV HEJKAL: „S bodem musím být spokojen, i když jsme potřebovali vyhrát. Průběh nám ale příliš nenahrával – hosté měli lepší rozehrávku od obránců, naše kraje byly příliš nízko a tam nás Ostrava přehrávala. Druhý poločas byl jiný a hodně ho ovlivnila penalta, která být neměla.“

BOHUMIL PÁNÍK: „Zápas se hrál na nerovném terénu, pro hráče bylo složité se tomu přizpůsobit, nedal se hrát technický fotbal. Bylo to o spoustě soubojů, mohli jsme odskočit už před přestávkou, ale měli jsme udržet i vedení. Domácím se podařilo chytit rytmus, ožili a měli dobrou pasáž, po které vyrovnali. Rozhodl jeden propadlý míč, takže trochu cítíme, že jsme tu mohli vyhrát a odvážet tři body.“

_________________________________________________________________________

Branky: 66. Řezníček – 49. Stronati z penalty. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Caletka. ŽK: Jeřábek, P. Mareš, Radosta, Nazarov – Diop.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš – Kodeš (56. Nazarov), Kučera, Žitný (90. Knapík), Hyčka (56. Radosta) – Řezníček, J. Mareš.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Procházka, Stronati – Fillo, Jánoš, Hrubý, Fleišman (71. Granečný) – Holzer (82. de Azevedo), Kuzmanovič – Diop (87. Smola).

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava