K zadržení pachatelů vloupání opět přispěly kamery

Ve středu po půlnoci si ostravští strážníci připsali další úspěch. Podařilo se jim zadržet dva pachatele, kteří se nejprve v Moravské Ostravě na ulici Nádražní vloupali do jednoho z obytných domů a posléze ze sklepních prostor odcizili elektrozařízení. K jejich zadržení výrazně přispěl kamerový systém.

Ve středu 21. září krátce po půlnoci si strážník obsluhující kamerový systém v Moravské Ostravě na ulici Nádražní všiml dvou podezřelých mužů. Oba vyšli z jednoho z obytných domů a každý z nich nesl nějaký těžký předmět.

Strážník obsluhující kamerový systém pohyb dvou mužů i nadále sledoval. Zároveň na místo vyslal nejblíže situovanou hlídku. Tu pak navigoval ve směru pohybu obou mužů, kteří byli vzápětí strážníky zadrženi na ulici Poděbradova.

Oba zadržení muži (46,29) měli u sebe pojistné skříně, ze kterých vedla násilně přerušená elektroinstalace. Strážníkům svorně tvrdili, že pojistné skříně našli v nedalekém kontejneru. Stejně tak tvrdili, že v domě na ulici Nádražní vůbec nebyli a místem pouze procházejí.

Další hlídka strážníků pak byla vyslána k domu, ze kterého oba muži vycházeli. Strážníci na místě zjistili poškození skleněných výplní vstupních dveří domu a rovněž vypáčené dveře ve vnitřní části domu. V suterénu domu pak byla zjištěna poškozená elektroinstalace. Na stěnách u poškozené elektroinstalace pak byl volný prostor, který odpovídal rozměrům pojistných skříní, které měli muži u sebe v době jejich zadržení.

Tvrzení obou mužů tak bylo zpochybněno nejen záznamem z kamer, ale velikostí pojistných skříní a typu kabeláže. Ty se shodovaly se situací zjištěnou v domě na ulici Nádražní.

Vzhledem k tomu, že oba muži byli podezřelí ze spáchání trestného činu, celou věc si na místě i se zadrženými muži převzali kolegové z Policie České republiky.

(ab)