Jak jsem doporučila rodičům zpětnou hypotéku

Moji rodiče mě vždycky podporovali a díky nim jsem mohla v klidu vystudovat náročnou medicínu, aniž bych musela trávit noci na brigádách. Když matka s otcem odešli do důchodu a začali se potýkat s nedostatkem financí na běžné výdaje, bez váhání jsem se rozhodla jim pomoct.

Snažila jsem se ušetřit, kde se dalo, abych mohla rodičům přilepšit, ale dlouhodobě se to ukázalo jako neudržitelné řešení.

Jako začínající medik jsem sama neměla příliš vysoký plat. Bydlela jsem v podnájmu a od té doby, co jsem začala rodičům pomáhat, jsem musela obracet každou korunu.

Potom jsem se od jednoho známého dozvěděla o Rentě z nemovitosti od společnosti FINEMO.CZ neboli o zpětné hypotéce, kdy mohou senioři využít svou nemovitost k získání financí.

VÝHODY RENTY Z NEMOVITOSTI:

ZÍSKÁTE PENÍZE NA COKOLI (NAJEDNOU ČI POSTUPNĚ)

ZA VAŠEHO ŽIVOTA NEMUSÍTE NIC SPLÁCET A NIKDY SE NESPLÁCÍ VÍCE NEŽ CENA NEMOVITOSTI

ZŮSTÁVÁTE BYDLET DOMA A JSTE NADÁLE VLASTNÍK SVÉHO BYTU ČI DOMU

MŮŽETE ŽÍT DŮSTOJNĚJI A ŽIVOT SI VÍCE UŽÍVAT

Nejdříve jsem byla nedůvěřivá, ale později jsem zjistila, že rodiče by o bydlení nepřišli a že o hodnotu úvěru bude v budoucnu sníženo dědictví. Neměla jsem vůbec problém s tím, že bych jednou zdědila méně peněz, protože pro mě byla prioritou spokojenost rodičů. A tak jsem jim to zkusila navrhnout.

Nejdříve reagovali podobně nedůvěřivě jako já, ale když jsme se potom společně sešli s obchodní zástupkyní společnosti FINEMO.CZ, která nám všechno ještě detailně vysvětlila, rodiče byli nadšení.

Po důkladném rozmýšlení se rozhodli pro výplatu jednorázové částky, z níž pokrývali nejen běžné výdaje, ale mohli si dovolit i pěknou dovolenou u moře, kde nikdy nebyli. Díky Rentě z nemovitosti jsme nyní všichni spokojení. Rodiče si mohou naplno užívat důchod a já jsem si začala šetřit na vlastní bydlení.

(nm) Foto: Finemo.cz