HOKEJOVÝ ŠAMPIONÁT DVACETILETÝCH OSTRAVA PŘIVÍTÁ ZA ROK

V Ostravě a Třinci se v přelomu prosince 2019 a ledna 2020 uskuteční mistrovství světa dvacetiletých v hokeji. Město Ostrava a Moravskoslezský kraj podepsaly memorandum o spolupráci při pořádán tohoto hokejového šampionátu.

Do Ostravy se vrací špičkový světový hokej. Mistrovství světa ledním hokeji dvacetiletých se uskuteční v Ostravě a Třinci od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020.  Česká republika hostí mistrovství dvacetiletých hokejistů již potřetí, v Ostravě a Frýdku-Místku se šampionát konal v roce 1994.

Nacházející šampionát podpořilo město Ostrava i Moravskoslezský kraj, každý částkou 15 milionů korun. „Je dobře, že se město a kraj dokáží podělit o náklady na pořádání takové akce,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura. I díky této podpoře mohou pořadatelé stanovit ceny vstupenek na přijatelné úrovni. Odměnou jim pak bude plné hlediště.

„Mistrovství světa dvacetiletých je v zahraničí považováno za jeden z nejprestižnějších hokejových turnajů a skauti týmů z NHL jej hodnotí jako důležitější než mistrovství světa dospělých. Skutečnost, že Ostrava se stane pořadatelským městem, považuji za ocenění všech, kteří v minulosti připravovali sportovní akce na té nejvyšší úrovni, například mistrovství světa dospělých v hokeji nebo mistrovství Evropy v krasobruslení. Věřím, že opět dokážeme poskytnout hokejistům, funkcionářům, skautům a dalším zástupcům klubů z NHL ty nejlepší podmínky. Diváci uvidí skvělé zápasy budoucích hokejových hvězd. Pro Ostravu je to výborná reklama. Jen to potvrzuje, že Ostrava je skutečným městem sportu,“ řekl primátor Tomáš Macura. Podle něj je také důležité, že šampionát není jen událostí, která skončí během několika dní, ale že má i dlouhodobý účinek.  „Taková akce vzbudí velký zájem u dětí a mládeže a sportovní kluby poté zažívají velký příliv nových členů,“ dodal primátor.

Slavnostního podepsání memoranda se zúčastnila i ostravská náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „Atmosféra v Ostravar Aréně bývá skvělá, máme výborné fanoušky. Osobně se na mistrovství těším,“ uvedla Andrea Hoffmannová.

(ab) Zdroj: Město Ostrava