GALAVEČER FIGHTERŮ MMA V OSTRAVĚ: NEJOČEKÁVANĚJŠÍ DUEL VEČERA DITTRICH VS CHUDĚJ

Clarion Congress Hotel v Zábřehu bude hostit v sobotu 27. dubna šestý ročník soutěže GCF 48 – Big Cage 6 ve tvrdém kontaktním sportu MMA. Ve „velké kleci“ se chystá deset zápasů, z toho čtyři v nejtěžší váze a po jednom v kategorii K1 a dokonce mezi ženami!

Luxusním tahákem večera bude duel ostravského policisty z prvosledové hlídky Daniela Dittricha proti Martinovi Chudějovi, který pracuje v bezpečnostní agentuře. Osmadvacetiletý Daniel Dit trich se věnuje MMA dvanáct let a využívá své zkušenosti z tréninku a také ze služby při ochraně práva a pořádku.
V těžké váze se představí i třicetiletý Milan Hošák, vracející se k MMA po devítileté pauze. „První zápas jsem prohrál ve druhém kole, takže teď chci samozřejmě uspět. Očekávám pěkný zápas i skvělou atmosféru domácích diváků,“ vzkázal Milan Hošák, jenž pracuje jako kontrolor kvality ve výrobě a jeho specialitou je thai-box, který cvičí v Hammer Gymu Ostrava. Ten se na galavečeru utká se slovenským borcem Rolandem Rakem.

Ale také ostravské MMA bude reprezentovat slovenský fighter. Je jím devětatřicetiletý Radovan Gonšenica a čeká ho jeho premiéra v tomto stylu v ringu. „Dříve jsem doma vyhrával pohárová kola a krajské soutěže v přetlačování rukou a byl v něm i na slovenském mistrovství,“ prozradil zaměstnanec ochranky žijící i trénující už tři roky v Ostravě. Premiéru v MMA si odbude i jeho protivník Tomáš Boháček z Brna.
Jediný čistě ostravský duel pak svede pětatřicetiletý Lukáš Kalous s Lubošem Batvalským. „Já snad jako jediný z kluků mám soupeře alespoň trošku nastudovaného. Cvičil s ním můj sparing partner a tím pádem znám jeho styl, což může být výhodou,“ vysvětlil Lukáš Kalous, který přesedal na MMA z řeckořímských zápasů. Chtěl být komplexní, proto k volnému stylu přidal i thai box, brazilské jiu-jitsu či grappling. I on bude mít v ringu premiéru.

Jediný ženský zápas pak svede nejlepší česká amatérská bojovnice loňského roku, účastnice světového podniku IMMAF – WMMA Lucie Vácová, a to s Gabrielou Horákovou.
„Soutěž Big Cage 6 se koná pod hlavičkou první, nejstarší a nejprestižnější MMA organizace v Česku – GCF čili Gladiator Championship Fighting – jejímž zakladatelem je bývalý skvělý fighter a předseda českého svazu MMA Michal Hamršmíd zvaný Háša,“ uvedl pro Magazín Naše Město promotér ostravského galavečera Pavel „Bady“ Baďouček. Připomenul, že GFC už prošli borci, jako Viktor Pešta, Jiří „Denisa“ Procházka, Matěj „Mattheus“ Kuzník či Jiří „Mamut“ Paluska.
„MMA jsou vlastně smíšená bojová umění, kdy se zápasí v kleci v oktagonu. Fighteři využívají mnoho bojových stylů, od karate, juda, jiu-jitsu až po zápas,“ zve Pavel Baďouček na galavečer začínající v Clarion Congress Hotelu v 18.30.

(nm) Foto Magazín Naše Město