Na letošní Colours of Ostrava můžou nově i autisti

Autisti poznají díky Mikase nový svět. Od 13. do 16. července mohou vyrazit na Colours of Ostrava a bezpečně zažít to, čemu se preventivně celý život vyhýbají. Bojí se totiž davů lidí, velkého hluku nebo oslnivých světel. Nezisková organizace Mikasa spolu s pořadateli Colours of Ostrava jim pomohou užít si festival naplno. Potřebují ale vaši pomoc!

Díky osobním asistentům si budou moct autisti užít festival na plné pecky. Kdyby nastal jakýkoliv problém, bude mít návštěvník s autismem po ruce zaškoleného asistenta. Ten ho může uklidnit nebo ho zavést do jedné ze dvou relaxačních zón. Tam se bude moct odpoutat od všech podnětů, vyčistit hlavu, nasbírat nové síly a následně opět vyrazit do víru festivalu. Jedna relaxační zóna bude u Hlubiny a druhá u U6. Kromě toho bude v ČEZ Family Parku připraven ještě speciální snoezelenový stan. Tam se budou moct zklidnit nejen autisti, ale i přítomné děti. Chcete vědět, jakým problémům čelí autisti celý den? V ČEZ Family parku bude připravená překážková dráha, která vám na tuto otázku odpoví.

S autismem na fesťák? Proč ne?

„Pomáháme lidem s autismem žít normální život ve společnosti. Sami to ale nedokážeme. Staňte se pro osoby s autismem hrdinou a pomozte nám je dostat na jeden z největších a nejlepších festivalů v Evropě. Ať si to společně užijeme,“ říká Michal Panáček, ředitel organizace Mikasa z.s.

Věděli jste, že se množství autistů v populaci odhaduje až na 2,4 %? To znamená, že v Česku se každý rok narodí zhruba 2 700 dětí s autismem. Celková populace osob s autismem se pak odhaduje na 240 000. Pomozte jim vyrazit na festival!

(ab)