Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelnému Marianovi

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 22 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jedním z nich je také Marian Kisel z Ostravy, který zůstal po autonehodě na vozíku.

Marian si z projektu přeje získat handbike, aby se mohl vrátit k letní cyklistice. „Před úrazem, v mých dvaadvaceti letech, jsem jezdil na kole závodně a dost mě to bavilo. Rád bych se proto vrátil právě k cyklistice. Pohyb potřebuji a chci se začít zase aktivně starat o svoje zdraví a znovu si užívat sport, který pro mě moc znamenal,“ říká Marian Kisel, který ve volném čase staví modely aut a letadel.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se třemi lyžemi, lehokolo aj. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem, kteří se díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily už statisíce lidí, kteří pomohli.

Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého člověka, který pod ní projede, proběhne či projde, dá Birell na účet Nezastavitelných 5 Kč.

Marianovi Kiselovi můžete pomoci přímo v jeho regionu 5. a 6. července, kdy bude první Birell brána umístěná na vrchu Pusteven. Během léta budou brány na pomoc Nezastavitelným rozmístěné také
na Vranovské přehradě, v Českém Švýcarsku, na Sněžce, Ještědu
a v Adršpachu.