DALŠÍ KROK VZHŮRU. MLADÁ BOLESLAV – BANÍK 0:0

www.fcb.cz

Baník ukořistil v Mladé Boleslavi bod, který v závěru sezony může mít velkou cenu. Každopádně po sobotní bezgólové remíze ve středních Čechách se baníkovcům vůbec poprvé na jaře podařilo opustit sestupové pásmo, byť Karvinou přeskočili zatím pouze o skóre. Hosté se do Ostravy mohli vracet nakonec ještě veseleji, ale domácí gólman Polaček zmařil ve 40. minutě Milanu Barošovi penaltu.

Rozhodčí: Příhoda – Flimmel, Moláček. ŽK: Valenta, Rada – Fillo, Fleišman, Hrubý, Procházka, de Azevedo.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka – Jánoš, J. Rada (59. Magera) – Konaté (72. Přikryl), Valenta, Mareš (82. Fabián) – Ladra.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo (76. Granečný) – Poznar (68. Diop) – Baroš (90. Azackij).

KOMENTÁŘ

Baník se po vypršení disciplinárních trestů Václava Procházky a Lukáše Pazdery vrátil k ustálenému složení sestavy z posledních zápasů a na půdu konkurenta v boji o záchranu nepřijel hrát žádného ‚zanďoura‘. Přestože hosté byli převážnou část prvního poločasu více na balonu a měli územní převahu, první tutovku měla Mladá Boleslav.

Domácím vyšel brejk po pravém křídle, Konaté křížně posunul míč někam na malé vápno k Marešovi, ale byl tu ještě Jan Laštůvka, který vytasil prvotřídní zákrok a míč vyrazil.

Baník pokračoval a aktivitě a krátce před koncem půle se mu dostala i jedinečná možnost otevřít skóre. Po faulu Rady na Šindeláře v pokutovém území nařídil rozhodčí Příhoda penaltu, ale ránu Baroše brankář vystihl.

Boj o cenné tři body vyústil ve druhé půli v řadu soubojů i dost nepřesností. Pro Baník bylo rozhodující, že v defenzívě nedovolil soupeři takřka nic. Jen jedinkrát se v 54. minutě po levé straně znovu protáhl Konaté, se svou ranou však proti Laštůvkovi nemohl uspět.

Pak to byla ale především pouze bitva při standardních situacích, a protože Baník všechny zvládl, získal bod, který ho dostal poprvé v jarní části z pásma sestupu.

OHLASY TRENÉRŮ

JOZEF WEBER: „Zasloužená remíza, která nic neřeší. Přežili jsme penaltu Baroše a my jsme měli šanci Marešem. Jinak v první půli byla Ostrava asi fotbalovější. Ve druhé půli si naopak myslím, že jsme byli aktivnější, ale vyjma jedné situace tam nic nebylo.“


BOHUMIL PÁNÍK: „Bod je proto důležitý z toho pohledu, že to máme už ve vlastních rukou a nejsme na sestupové pozici. Doufám, že už to tak zůstane. Že jsme neproměnili penaltu, to se stane, mohla být rozhodující, ale Bary nám zase vyhrál jiné zápasy.“

(VNM) Zdroj: www.fcb.cz