Vstupenky na Shakespeara již v prodeji

Záběr z loňských Letních shakespearovských slavností v Ostravě. Foto: Lukáš Kaboň

Letní shakespearovské slavnosti Ostrava se letos uskuteční v termínu od 23. července do 12. srpna. Diváci se mohou těšit na Slezskoostravském hradě na 18 večerů a pět titulů. Ostravskou shakespearovskou přehlídku otevře premiéra melancholické komedie plné dobrodružství, lásky a zázraků Dobrý konec všechno spraví. Vstupenky na představení je možné již nyní zakoupit v předprodeji.

Novinkou letošních shakespearovských slavností je komedie Dobrý konec všechno spraví. Historicky jde o výjimečnou hru, kterou se William Shakespeare loučil se žárem komedie.  V této hořké komedii hraje klíčovou roli tzv. postelový trik – promyšlený svůdcovský plán dopadne úplně jinak, než byl původně zamýšlen. V hlavních rolí se představí jedna z nejvýraznějších hereček nejmladší generace Anna Fialová, dále hrají
Ondřej Pavelka, Martin Dejdar, Jan Vlasák, David Novotný a Martin Siničák. Režisérem je několikanásobný držitel ceny Alfréda Radoka Jan Antonín Pitínský.

Diváci letos naposledy uvidí populární bláznivou komedii Sen noci svatojánské s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem. Druhou derniérou je ostravský Hamlet s Miroslavem Etzlerem, Tomášem Savkou a Pavlou Gajdošíkovou. Na programu letošního ročníku jsou dále hry Komedie omylů a Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete.

Vstupenky na ostravská představení jsou v prodeji na www.shakespearova.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají ve 20.30 hodin. Kompletní informace o letošním ročníku Letních shakespearovských slavností naleznete na www.shakespearova.cz.

(VNM) Zdroj: www.ostrava.cz