Celovečerní film z Těšínského Slezska MUZZIKANTI je plný hvězd

Natáčení historicky prvního celovečerního filmu z Těšínského Slezska a zároveň letního hudebního filmu s názvem Muzzikanti graduje. Cédéčko s novými písněmi vyjde v listopadu a premiéra filmu se chystá na únoru 2017. Dvacítka nových autorských písní slibuje nevšední zážitek a po čase zase zajímavý filmový hudební biják.

muzzikanti-1

Příběh drsného rockera Izziho z Těšínského Slezska se nejprve začal odvíjet v areálu Matice Slezské v Dolní Lomné. Letní příběh, plný muziky, písniček, lásky i nenávisti, ve kterém se v hlavních rolích představí herci tří zemí, a to Česka, Polska a Slovenska jako Pavel Kříž, Maroš Kramár, Martin Dejdar, Patrik Děrgel, Norbert Lichý, Eva Vejmělková, Sára Sandeva, Michalina Olszanska (Já, Olga Hepnarová) a mnoho dalších. Ve filmu nebudou chybět ani zpěváci Jarek Nohavica, Peter Cmorik, Marta Jandová, Roman „Izzi“ Izaiáš, Markéta Konvičková, dále Albert Černý a Pavel Callta.

Šafránek z Básníků jako tvrdý rocker!

Na povrch se dostávají i utajované fotografie z natáčení scén v nej-východnější části naší republiky, na kterých můžete poprvé vidět jednoho z hlavních hrdinů filmu – rockera a správce horského kempu Izziho v plné své kráse.

Pavel Kříž nečekaně změnil image a z romantického doktora Šafránka je rázem drsný rocker žijící se svou podstatně mladší přítelkyní Klárou (polská hvězda Michalina Olszańska, které hlas pro hudební party pro-půjčila Marta Jandová) spokojeně v horách až do příjezdu muzikantů z Prahy. Ty dováží pohasínající hvězda popmusic Majkl Boss  (Martin Dejdar) s podporou producenta Schwartze (Maroš Kramár) a mozaika letních lásek, dramat a emocí může začít.

muzzikanti-4

Patrik Děrgel byl pasován na gorala!

Známý sympaťák a herec Národního divadla v Praze byl slavnostně pasován na gorala. Celý rituál se odehrál v rámci natáčení jedné z masových scén filmu Muzzikanti na slavnostech v Jablunkově. Společně se slovenskými hvězdami, kapelou Kollárovci, pak na podiu Patrik zapěl píseň „Hej sokoli“ a všichni žasli, jak mu to skvěle zpívá.

muzzikanti-2

I když i Patrik má svou kapelu Ema a věnuje se zpěvu, přece jen musel s pravdou ven a přiznal, že roli mladého muzikanta Robina ve filmovém příběhu sice hraje on, ale hlas mu propůjčil pětinásobný slovenský slavík Peter Cmorik.

Ivana Žáková