Baníkovská devatenáctka půlmistrem!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Podzimním králem české nejvyšší soutěže staršího dorostu, nebo chcete-li půlmistrem, zkrátka týmem, který přezimuje na 1. místě celostátní ligy dorostu, je Baník Ostrava! Svěřenci trenéra Václava Stráníka porazili v dohrávaném utkání Slovácko 2:1 a přestože ještě několik týmů bude svá utkání na podzim dohrávat, devatenáctce Baníku už nikdo podzimní prvenství nevezme!

„Každý, kdo hrál někdy fotbal, chtěl vítězit a být první. Kluci si to teď užívají, mohou být v euforii, ale čeká nás ještě velká spousta práce,“ uvedl krátce po skončení úterního duelu se Slováckem trenér Václav Stráník. „První místo po podzimu je samozřejmě skvělá reklama pro Baník a jeho akademii, nicméně urazili jsme jen polovinu cesty, liga staršího dorostu je letos extrémně vyrovnaná a my musíme dál tvrdě pracovat, abychom to tempo udrželi,“ pokračoval kouč baníkovské devatenáctky.

Ta nastupovala do utkání se Slováckem bez řady hráčů základní sestavy. „Chtěli jsme se s tím popasovat, nechtěli jsme zápas odkládat, jak to občas některé týmy dělají. Složili jsme tým z hráčů dvou věkových kategorií a i když ten herní projev nebyl takový, jaký bychom si představovali, to si nalejme čistého vína, tak jsme nakonec dokázali vyhrát a výsledkovou sérii z posledních utkání udržet,“ dodal ještě Václav Stráník.

Skóre utkání se Slováckem otevřel v 9. minutě přesnou střelou z dálky Filip Podhorný, na 2:0 zvýšil Carlos Lores, který dokonale využil chyby gólmana soupeře a propálil ho tvrdou ranou. Hosté korigovali ještě v první půli rovněž přesnou střelou k tyči, další gól už ale nepadl. 

(nm)