Ahard vystřelil Devítku!

Název letos vydané desky vyvolává dojem, že orlovský Ahard hrající od roku 2007 má před ní ještě osm starších CD, ale není tomu tak. Devítka se jmenuje nahrávka právě proto, že je na ní devět skladeb.

„Je mezi nimi taky Ruská ruleta, ve které se z devítky střílí. Na té desce padnou i nějaké další výstřely, tak se to pojmenování hodí,“ vysvětluje kapelník a kytarista Ivan Jekielek. Upozorňuje, že jde o čtvrtou a nejpečlivěji připravovanou desku Ahardu.

Jekielek ji se zpěvákem Honzou Bernátkem, baskytaristou Petrem Galambicou, klávesistou Lukášem Lipinou a bubeníkem Markem Šántou připravoval tři čtvrtě roku. Nahrávání jim pak zabralo dva měsíce. „Devítka obsahuje písně jak heavymetalové, tak rockové. Něco se dá označit jako poprock a další kousek i za speed metal,“ prozrazuje kapelník.

Ahard podle něj také navzdory nabídkám neustoupí od tradice, že v domovské Orlové zahraje jen jednou do roka. „Samozřejmě je to na festivalu RockTherapy, jenž se letos uskuteční poslední sobotu v srpnu v letním kině. Devítku nám tam pokřtí kamarádi ze skupiny Limetal,“ uvádí Jekielek.

Ahard chce do té doby ještě stihnout nahrát minimálně jeden video klip. „Buď ke skladbě Drákula, nebo Ruská ruleta. Možná, že taky k oběma,“ tvrdí orlovští rockeři. Ty letos na koncertních pódiích také doprovázejí maskovaní démoni (na snímku), kapela totiž vsází i na hororovou show.

(nm)