Oslava výročí osvobození města

V Komenského sadech u Památníku Rudé armády se v neděli 30. dubna od 10 hodin uskuteční pietní akt u příležitosti 72. výročí osvobození města Ostravy a ukončení druhé světové války. Zúčastní se jej primátor Tomáš Macura a další představitelé města, kraje a obvodů, váleční veteráni, zástupci armády a další hosté. Pietní akt zahájí přelet letounů JAS- 39 Gripen.

V Komenského sadech vystoupí před pietním aktem k osvobození Ostravy a ukončení 2. světové války již v 9 hodin vojenská hudba Olomouc. Nad hlavami účastníků přeletí v 10 hodin letouny JAS 39-Gripen a zahájí tak pietní akt, na kterém promluví primátor Tomáš Macura, hejtman Ivo Vondrák, velvyslanec Ruské federace a zástupce válečných veteránů. Akce se dále zúčastní vedení městských obvodů, zástupci Armády České republiky, organizací válečných veteránů, politických stran, společenských organizací aj. Během aktu budou oceněny osobnosti a k památníku položeny věnce. Pietní akt potrvá do 11 hodin.