OSTRAVSKÁ UNIVERZITA SI POLEPŠÍ MODERNÍMI BUDOVAMI

Černou louku plánuje využít ostravská univerzita, která chce vystavět studentům i široké veřejnosti nový multifunkční areál. Můžete se těšit na budovy se zaměřením na sport, technologii nebo zdraví. Dále se vybuduje zázemí pro Klastr umění a designu pro studující na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Ostrava intenzivně podporuje zlepšování vzdělání,jelikož hraje velkou roli v rámci strategického plánu. Město se snaží nebýt pouze centrem technického vzdělání ale naopak významně napomáhá v rozvoji humanitních oborů. Před léty se zasloužila ke vzniku Lékařské fakulty teď jde napříč klíčovému rozvojového projektu Ostravské univerzity.

Prostory univerzitě dala darem statutární město Ostrava. Jedná se o necelé 4 hektary v plochách Divadla Antonína Dvořáka v centru města. Město díky projektu oživí ulice centra města a umožní návštěvníkům vidět nové architektonické stavby.

Obě budovy má v úmyslu Ostravská univerzita financovat z prostředků Evropské unie, ta nabízí téměř 900 milionů korun. Zda-li se městu přidělí dotace bude známo do konce roku 2018. Jestliže EU daruje zmiňovaný obnos peněz, začátkem roku 2019 bude univerzita hledat dodavatele stavby a v létě se na Černé louce může začít stavět. Pokud město nedostane dotace, pozemky se vrátí zpět městu.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz