CO NÁS LETOS ČEKÁ ?

Letošní rok je plný změn, připravili jsme pro Vás ve zkratce ty nejdůležitější:

Zvýší se daňová sleva na druhé a třetí dítě, zákon by měl vstoupit v účinnost od dubna.

Přilepší si lidé, kteří pobírají minimální mzdu. Ta od ledna vzroste z nynějších 9900 korun na 11 tisíc. Minimální hodinová mzda stoupne z 58,7 korun na 66 korun. Zvýší se také příspěvek na zaměstnávání osob se zdravotním postižením a to o 700 korun.

Zvýšení minimální mzdy bude mít mimo jiné vliv i na výši školkovného.

Úředníci budou moci od ledna vstoupit k nám domů a zkontrolovat, čím topíme. Pokud někdo odmítne pustit kontrolu domů, může dostat pokutu až 50 tisíc korun.

Důchodci by měli dostat v průměru o 309 korun více. Penze se letos budou valorizovat o 2,7 procenta. Průměrný důchod vzroste z 11 441 Kč na 11 750 Kč

Další fáze EET se bude týkat maloobchodu a velkoobchodu. Bude spuštěna 1. března.

Od ledna 2017 se o 10 procent zvyšují platové tarify zaměstnanců ve zdravotnictví.

Zákaz kouření v restauracích prošel Sněmovnou a má platit od 31. května 2017. Tento den je také Světovým den bez tabáku.

NM