NA CO SE TĚŠIT A CO SE CHYSTÁ V OSTRAVĚ A OKOLÍ ?

Nabízíme Vám přehled vybraných událostí pro rok 2017 v Ostravě a okolí

Letos si bude Ostrava  připomínat 750 let od první historické zmínky jejího založení.Oslavy budou celoroční.

Díky miliardovým ekologickým investicím v průmyslu se nám bude lépe dýchat a to také díky společnosti  ArcelorMittal Ostrava.  „Očekáváme emise prachu na historickém minimu – pod 500 tun, což je čtvrtinová hodnota oproti roku 2003, kdy do huti vstoupil zahraniční investor,“ uvedla mluvčí Barbora Černá Dvořáková.

Nová pracovní místa nabídne továrna Hyundai Mobis v Mošnově na Novojičínsku, která se zabývá výrobou světlometů do automobilů. Podle manažera Ivana Leixnera má přijmout až 900 lidí.

Nemilé bude konec těžby v Dole Paskov, naplánovaný k 31. březnu. „Po tomto datu v Paskově zůstane asi 300 zaměstnanců, kteří se budou podílet na technické likvidaci dolu,“ řekl mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Práci ztratí asi 550 zaměstnanců. Někteří najdou uplatnění v karvinské části revíru.

Tretra a Colours mění termíny zahájení

Sportovci se na Zlaté tretře utkají 28. Června. Manažer mítingu Alfonz Juck k tomu řekl:  „Doufáme, že v červnu bude lepší počasí. Atleti touto dobou bývají v lepší kondici než na začátku sezony, účast přislíbil i Usain Bolt.

Letošní ročník hudebního  festivalu Colours of Ostrava začne místo ve čtvrtek, už ve středu a jeho zakončení se přesouvá z neděle na sobotu, v termínu od 19. do 22. července v areálu Dolní oblasti Vítkovic. „Už v neděli odpoledne mnoho lidí odjíždí, přitom v závěru vždy nasazujeme velkou hvězdu,“ vysvětlila ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Vybrané akce a události pro rok 2017

• ledna – koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava v Národním domě ve Frýdku-Místku
  • ledna – ČEZ City Cross Sprint Ostrava, 5. ročník závodu v běhu na lyžích v DOV.
  • 29. ledna – Mistrovství Evropy v krasobruslení, nejlepší evropští krasobruslaři v Ostravě.
  • 11. – 12. února – Fed Cup Česko vs. Španělsko, tenistky se představí v Ostravar Aréně
  • 25. – 26. března – Grand Prix města Bruntálu v plavání
  • 31. března – konec těžby na dole Paskov se šachtami Staříč a Chlebovice

V Březnu by jsme měli znát vítěze architektonické soutěže na opravu chráněné památky bývalých jatek, která město v roce 2016 odkoupilo zpět od společnosti Bauhaus