ZLATÝ KAHAN S REKORDNÍ DIVÁCKOU KULISOU!

Byl to naprosto výjimečný Kahan! Nejen díky skvělé účasti, nejen díky velmi dobrému výsledku, jehož na něm dosáhl domácí Baník, ale také díky skvělému diváckému zájmu. Za tři dny, během nichž se letošní Zlatý kahan konal, jej navštívilo zhruba třináct set diváků! Vítězem turnaj se stal Eintracht Frankfurt, Baník i díky senzačnímu vítězství nad Olympique Marseille skončil celkově druhý.

Byl to v mnoha směrech přelomový ročník Zlatého kahanu. Zúčastnili se jej zástupci světových klubů. Olympique Marseille a Eintracht Frankfurt, to je značka mimořádné kvality. Turnaj se konal na hřištích okolních měst a obcí. A divácký zájem byl fantastický.

Už první den, kdy se všichni účastníci turnaje (tím čtvrtým byl Górnik Zabrze), představili v Brušperku, naznačil cosi o velmi zajímavém diváckém zájmu. Vítězství Baníku nad Górnikem 3:2 a triumfu Olympique nad Eintrachtem bylo svědkem více než tři sta diváků. Podobné to bylo v Bohumíně, kam se turnaj přestěhoval druhý den.

Třetí den překonal vše. V Markvartovicích, kde turnaj v neděli vyvrcholil, se tísnilo šest a sedm stovek diváků, kteří aplaudovali úžasnému vítězství Baníku nad Olympique Marseille 4:1!

„Máme být na co hrdi a děkuju všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli!“ netajil se spokojeností Petr Mašlej, ředitel mládežnického úseku Baníku Ostrava. „A díky také lidem z Brušperku, Bohumína i Markvartovic, kteří všechna tři dějiště turnaje skvěle připravili. Ta hojná divácká návštěva jim za to byla odměnou,“pokračoval Petr Mašlej. „Nápad pořádat Kahan v těchto třech místech se ukázal jako velmi dobrý a vděčný,“ dodal mládežnický šéf Baníku.

„Už jsem to v minulosti po některých našich turnajích konstatoval a jsem rád, že mohu i tentokrát. Naši hosté byli s pobytem u nás maximálně spokojeni. Máme ohlasy z Olympique, Eintrachtu i Górniku Zabrze. Pro všechny to byla výborná konfrontace, pochvalovali si turnaj i po organizační stránce. Zástupci všech tří klubů měli možnost prohlédnout si vznikající budoucí tréninkové centrum Vista a velice se jim myšlenka a uspořádání tohoto centra líbily,“ řekl Petr Mašlej, jehož samozřejmě potěšila i prezentace baníkovské devatenáctky na turnaji.

„Nejde jen o to celkové druhé místo. Jde o herní projev, jakým jsme se prezentovali. A skvělé bylo samozřejmě vítězství nad Olympique Marseille. Bylo zajímavé porovnat se s různými herními styly. Francouzi hráli v hlubokém bloku a spoléhali na nebezpečný rychlý přechod, Eintracht těžil z mimořádných fyzických dispozic a styl Górniku Zabrze byl nejvíce podobný tomu našemu. I v tom byl celý turnaj velmi užitečný,“ dodal spokojeně Petr Mašlej.

Výsledky: Baník – Górnik Zabrze 3:2, Olympique Marseille – Eintracht Frankfurt 2:0, Baník – Eintracht 0:2, Olympique-Górnik 1:0, Górnik-Eintracht 1:5, Baník-Olympique 4:1.

Pořadí: 1. Eintracht Frankfurt 6 (7:3), 2. Baník Ostrava 6 (7:5), 3. Olympique Marseille 6 (4:5), 4. Górnik Zabrze 0 (3:9).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava