Zájem o Sousedství!!! v Ostravě-Jihu je rekordní, vedení obvodu reaguje navýšením dotace

Třetí ročník projektu podporujícího vznik komunit a posilování sousedských vztahů má za sebou první vlnu žádostí. Dubnová výzva přinesla 36 přihlášek, což je více než celkový počet v loňském roce.

Sousedé měli zájem uspořádat aktivity v souhrnné hodnotě přesahující 300 tisíc korun, na první vlnu žádostí přitom bylo vyčleněno 100 tisíc korun. Vedení obvodu obratem přišlo s řešením – celkovou dotační sumu navýšilo.

„Kolegové, členové komise, která se každou přihlášenou akcí zabývá a rozhoduje o sumě přidělené dotace, si lámali hlavu, jak uspokojit co nejvíce smysluplných žádostí a přitom dát každému z autorů nějakou rozumnou podporu,“ vysvětluje starosta obvodu Martin Bednář rychlou reakci rady obvodu.

„Vážíme si každé aktivního Jižana, který chce udělat něco pro ostatní, proto se rada městského obvodu rozhodla na základě množství pěkných podnětů zvýšit prostředky určené pro realizaci Sousedství!!! na Jihu. Částky jsme zdvojnásobili, celkově tedy na akce pro sousedy půjde 600 tisíc korun z rozpočtu obvodu, každá vlna má k dispozici 200 tisíc,“ doplňuje starosta.

Realizace se tak v květnu a červnu dočká celkem 29 akcí a aktivit pro sousedy z Jihu. Nejčastěji jde o grilování a společná posezení, nechybí ale také řada soutěžních či sportovních aktivit. Novinkou jsou například turnaje v šipkách, stolním tenise a lukostřelbě, cvičení pro všechny generace nebo soutěž ve vaření bramborového guláše.

Sousedství!!! realizuje městský obvod Ostrava-Jih už potřetí jako formu účelových dotací. Žádost může podat každý obyvatel Jihu, který chce uspořádat společné setkání nebo aktivitu pro své sousedy. Získat lze až 10 000 korun. V letošním roce se uskuteční ještě dvě vlny.

Žádosti na akce plánované na letní prázdniny je možné podávat od 1. do 15. června, aktivity konané v září a říjnu je možné přihlásit od 1. do 15. srpna.

Bližší informace, kontakty a potřebné formuláře jsou k dispozici na webových stránkách www.nasjih.cz/sousedstvi, inspiraci lze hledat na sociálních sítích projektu Náš Jih a městského obvodu Ostrava-Jih.