Vyšla kniha k 720 výročí Hrabové

Ostravský obvod Hrabová slaví v letošním roce 720 let od založení. K výročí obvod vydal za finanční účasti města Ostravy rozsáhlou publikaci, která mapuje historii Hrabové od 13. století po současnost. Knihu představili veřejnosti v pátek 1. září její autor Martin Slepička, primátor Tomáš Macura a starosta Hrabové Igor Trávníček.

Součástí oslav 720. výročí Hrabové byl křest rozsáhlé publikace nazvané Historie obce Hrabová: dějiny, památky a osobnosti Hrabové od 13. století po současnost. „Autor nad knihou strávil rok a půl života a mne těší, že město vydání knihy finančně podpořilo,“ řekl při představení knihy primátor Tomáš Macura. „Bez podpory města by kniha v takovém rozsahu nemohla vyjít,“ potvrdil Martin Slepička.

Historickou publikaci pokřtil místní farář Adrian Wykret a svěcenou vodu nasměroval i do zaplněného sálu hasičské zbrojnice, kde křest probíhal, protože část hostů si knihu těsně před začátkem slavnostního aktu stačila zakoupit.

Občané si v sále zbrojnice také mohli prohlédnout výstavu hrabovských historických fotografií a kroniky obce, školy i tělovýchovné jednoty.

(nm)