Vítkovice zahájily přípravu porážkou s Popradem

Prvním zápasem proti Popradu vstoupili vítkovičtí fotbalisté do letošního ročníku Zimní Tipsport ligy. Slovenskému druholigovému soupeři Ostravané ve Frýdku-Místku podlehli 2:4. Především proto, že nevyužili spoustu šancí, které si dokázali vypracovat. Vítkovičtí trenéři Roman West a Ivan Kopecký v utkání vyzkoušeli deset hráčů, kteří jsou momentálně v klubu na testech.

„Přestože se jednalo jen o přípravný zápas, porážka mě mrzí. Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli. A vítězství hned zkraje přípravy by klukům psychicky pomohlo a dodalo sebedůvěru,“ litoval Roman West.

V zápase si vyzkoušel hned několik potenciálních posil, které by na jaře mohly Vítkovicím pomoci v boji o záchranu ve druhé lize. Do branky se postavil gólman Řehák ze Slavie, do útoku karvinský Juřena, ve druhé půli se v sestavě objevili obránci Honiš (Baník), Řezáč (Č. Budějovice) a Hron (Jihlava), v záloze slávista Veselý, Matěj z Baníku a Pavelka z Karviné, v útoku pak baníkovská dvojice Szotkowski – Malý.

„Szotkowski se mi moc líbil,“ pochvaloval si kouč West. „Je to rychlý kluk, škoda, že svůj výkon nekorunoval gólem, protože šance na to měl. Spokojený jsem byl i s Honzou Matějem uprostřed hřiště a krajním záložníkem Pavelkou,“ vypočetl West pozitiva.

V sestavě postrádal Vladimíra Mišinského, jednoho z klíčových mužů vítkovického týmu, který dostal volno. Úplně fit ještě není ani Zbyněk Musiol, jenž by se po zranění mohl po dlouhé době vrátit do sestavy. „Čekají nás další zápasy a my budeme dál sledovat všechny hráče, které zkoušíme. Myslím si, že by v našem týmu mohla vzrůst konkurence, což moc potřebujeme,“ uzavřel vítkovický trenér.

Vítkovice-Poprad 2:4

Branky Vítkovic: 20. Vaněk z pen., 67. Malý.

Sestava Vítkovic:

1. poločas: Řehák – Cverna, Coufal, Mikula, Prajza – Fiala, Vaněk, Texl, Hlavsa – Juřena, Kovařík.
  2. poločas: Řehák – Řezáč, Hruzik, Honiš, Hron – Veselý, Ondráček, Matěj, Pavelka – Szotkowski, Malý.