Vánoce v záři světel a zážitků

Letošní Ostravské Vánoce jsou ve znamení světel a zážitků, ať už kulturních nebo nákupních. Až do svého závěru, který připadá na Štědrý den, budou přinášet nejen Ostravanům spoustu zábavy i příjemných okamžiků strávených s přáteli a blízkými.
Pravá vánoční atmosféra dýchá v samotném v centru Ostravy, kde advent naděluje bohaté zážitky a program, v němž nechybí lidové soubory, vokální sbory, swingové orchestry, skvělí hudebníci i ze zahraničí, vánoční kluziště ani velké ruské kolo. A samozřejmě tradiční vánoční trhy se stánky s nejrůznějšími dobrotami i dárečky, které by mohly udělat radost pod stromečkem.
Se zájmem se setkávají také rozmanité atrakce zaměřené zejména na děti jako loutkové divadlo, dřevěný betlém i betlém se zvířátky, historický kolotoč, vánoční vláček, projížďky na velbloudovi či ukázky řemesel i řemeslné dílny.

A v adventních podvečerech ke všemu nádherně září bohatě nasvětlená náměstí s anděly i ledovým stromem a také hvězdné nebe s tisícovkami hvězdiček, jež se klene nad Solnou ulicí spojující obě náměstí. Vánoční trhy jsou na Masarykově a Jiráskově náměstí otevřeny od 10 do 20 hodin, kdy se každý den i promění v kulturně-hudební stánek. Z vystoupení našich předních interpretů jmenujme např. kapelu Nebe (14.12. v 18 hodin), Markétu Konvičkovou (16.12 v 19 hodin), kapelu FiHa (17.12 v 18.30),  Stanley‘s Dixie Street Band (20.12. v 16.30 a 17.30), Sebastiana (21.12. v 18 hodin), Tomáše Savku (23.12. v 16.45) nebo kapelu Buty (23.12. v 18.30).

(red), Foto: Naše Město