V OSTRAVĚ SE NENUDÍME, MÁME PRO VÁS PŘEHLED UDÁLOSTÍ NA DNEŠNÍ DEN

O víkendu se roztrhl pytel s akcemi a festivaly v Ostravě, máme pro Vás pár tipů kam vyrazit. Pokud ještě nemáte program, podívejte se na náš výběr od Oldies festivalu, až po plná bříška 🙂

Garden Food Festival

Nejchutnější festival jídla a pití na Moravě. Začíná v sobotu a nedělí od 10:00 hodin v areálu Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice. Hlavní hvězdou a tváří akce je opět „šéf“ Zdeněk Pohlreich, který ukáže svoje umění živě na pódiu.

gastro.ostrava

Můžete potkat také herečku a spisovatelku Markétu Hrubešovou, michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka, vycházející hvězdu české gastro scény Přemka Forejta, hrdiny kuchařských show TV Stream Romana Mrázika (Vaříme s Mírou) a Roberta Mikluše (Luxus na talíři) nebo řadu kuchařů, kteří vám připravují jídlo ve vašich oblíbených restauracích. Festival probíhá ve dvou dnech – 10. a 11. 6. 2017.

Kromě toho se můžete těšit na:

– dvacítku vybraných restaurací, dobrých hospod či bister z regionu,

– zajímavé gastro koncepty z celé republiky,

– zahraniční kuchyně – Brazílie, Srí Lanka, Polsko, Itálie, Slovensko a další,

– food trucky s exotickými jídly,

– hmyzí delikatesy,

– lanýže a ústřice,

– porcování obřích ryb a jejich ochutnávku,

– foie gras a další speciality z jater kachen a hus,

– nejostřejší chilli světa,

– regionální speciality z farem,

– výrobky od místních sýrařů, uzenářů, pekařů, cukrářů či kavárníků,

– nejlepší piva z minipivovarů i velkých pivovarů,

– vína z Moravy, Francie, Itálie i nového světa,

– vybrané destiláty,

– celodenní program na pódiu s TV hvězdami i gastronomickými špičkami,

– dílny a zábavné atrakce pro děti,

– pohodovou atmosféru a zábavu pro celou rodinu.

Cirkulum

1. června – 11. června 2017, Hlavní třída Poruba

Již 2. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla se uskuteční na Hlavní třídě v Ostravě Porubě. Jde o naprosto jedinečnou akci tohoto druhu na Moravě a ve Slezsku.

10cirkus1

Projekt si dává za úkol přeměnit Hlavní třídu na uměním tepající pěší zónu a prezentovat umělecké žánry jako jsou nový cirkus, tanec, hudba, pantomima či pouliční divadlo široké veřejnosti. Atmosféru celého festivalu bude doplňovat i obrovské cirkusové šapitó, ve kterém se uskuteční představení zahraničních umělců. Krom těchto vystoupení je celý venkovní program zdarma.

Poděkování pořadatelů akce evropské komisi:Moc děkujeme Evropské komisi za podporu, bez níž by nevznikla nová scéna Kreativní Evropa, na které se představí převážně začínající umělci všeho druhu. Scéna to bude opravdu pestrá a zajímavá a uvidíte na ní jak české, tak zahraniční umělce. V rámci scény se můžete těšit i na soutěže a kreativní činnosti pro celé rodiny. Program na sobotu a neděli: https://www.cirkulum.cz/sceny/kreativni-evropa/

Jazz Open Ostrava

Jazz Open Ostrava 2017, pokračuje také dnes na Slezskoostravském hradě. Název Jazz Open Ostrava by měl evokovat nejen skutečnost, že festival každoročně probíhá pod širým nebem, ale také podpořit myšlenku prezentovat Jazz jako hudbu 21. století, hudbu s obrovskou historií, hudbu dynamicky se vyvíjející, hudbu otevřenou všem hudebním světům. SOBOTA – Nádvoří Slezskoostravského hradu

hshahha

15,30h JAZZ COMBO MILANA STRAKY (Cz)

16,00h MUSICALE BAND – SZUŠ STUDÉNKA (Cz)

16,30h BOSOBOS (Cz)

17,30h SISA FEHER & FEHERO ROCHER (Sk/Cz/It)

18,45h PETR BENEŠ QUARTET (Cz)

20,00h SKETY (Cz)

21,30h PATAX (USA/Esp)

Oldies Festival III

Festival nabitý energií 90. let! Pořadatelé i potřetí přivezou ty největší hvězdy eurodance, které válcovaly evropské hitparády v devadesátkách! Areál se otevírá v 15:00 hodin.

Program:

19:00 Magic Affair