Ulice Bedřicha Nikodéma v Porubě neprojedete

Foto: Ostravské komunikace

Od 31. října do 11. listopadu potrvá velkoplošná oprava vozovky v části ulice Bedřicha Nikodéma v Ostravě – Porubě. Ostravské komunikace uzavřou asi 170metrový úsek mezi křižovatkami Nikodémovy ulice s ulicemi Otakara Jeremiáše a Opavskou.

„Ačkoli jde o krátký úsek, řidiči, kteří si tudy zkracují cestu od Opavy do Poruby, Martinova nebo Pustkovce, neprojedou,“ upozornil výrobní  náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Objízdné trasy budou motoristy navádět ve směru od Opavy z kruhového objezdu u Globusu na Průběžnou, nebo dále po Opavské na 17. listopadu. I pro opačný směr jsou zvoleny stejné trasy. Důvodem dočasného omezení je už nevyhovující stav povrchu ulice Bedřicha Nikodéma v její velmi exponované části.

„Na uzavřeném úseku budeme pracovat od páté hodiny ráno 31. října. Na situaci už nyní upozorňuje dočasné značení, zejména zákazy zastavení v parkovacích zálivech rovnoběžných s vozovkou,“ doplnil vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda. Podle něj dojde na frézování povrchu vozovky a k pokládce nové živičné směsi. Práce by měly být hotovy 11. listopadu večer.

Městská ani příměstská doprava nebude opravou ulice Bedřicha Nikodéma dotčena.

V případě příznivých klimatických podmínek a technologické situace na stavbě, budou Ostravské komunikace usilovat o zkrácení termínu opravy.

(nm)