Týden zdraví přináší řadu akcí pro lidi

Možnost otestovat si svůj zdravotní stav a kvalitně si zasportovat, nejlépe pod vedením profesionálních trenérů, přináší Týden zdraví. Ten se koná od 11. do 18. června u příležitosti jednání ministerské konference Světové zdravotnické organizace (WHO), která se uskuteční od 13. do 15. června v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

Svůj zdravotní stav si návštěvníci mohou nechat otestovat hned na několika místech Ostravy i kraje. Ve dnech 12., 14., a 15. června bude v Hrabůvce, Komenského sadech a v Porubě sanitní vůz a informační stan Českého červeného kříže. Odborný personál změří zájemcům tlak, hladinu cukru v krvi apod. Městská nemocnice Ostrava a řada dalších v kraji nabízí konzultace s lékaři a četná vyšetření, např. očí, plic či pohybového aparátu. Zdravotní ústav v Ostravě připraví testování HIV a poradnu AIDS.

„Pro zdraví člověka je velmi zásadní pohyb. Neznamená to ale jen chodit do posilovny, běhat nebo jezdit na kole. Své oblíbené pohybové aktivity si v rámci Týdne zdraví mohou zájemci zpestřit tancem nebo akrobacií, které budou náplní pohybových workshopů 15. června od 18 hodin v Cooltouru,“ říká náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Milovníci běhu a kola si nicméně přijdou také na své. Profi trenéři z SSK Vítkovice připravili čtyři běhy, jeden  Nordic walking, Ostravský informační servis pak na 18. června komentovanou vyjížďku na kolech od Nové radnice na Landek. „Rezervujte si svá místa včas,“ doporučuje Šebestová s tím, že vstup na všechny akce je sice bezplatný, pro některé je však vyžadována rezervace.

Jednou z významných akcí, na kterou není potřeba mít rezervaci, je Káva s primátorem, která se uskuteční 14. června od 16 do 17 hod. v Zelené zóně u Gongu v Dolní oblasti Vítkovice. Tématem je zdraví a životní prostředí. Příjemné prostředí, milá společnost i káva je zajištěna. Podrobné informace k programu najdete na webu: https://tydenzdravi.ostrava.cz/.