První nula vzadu: Hradec Králové – Baník 0:0

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník veze z náhradního mladoboleslavského domácího prostředí Hradce Králové bod za remízu 0:0. Od 56. minuty hrál po vyloučení domácího Filipa Novotného v početní převaze, vypracoval si několik zajímavých situací, ale nakonec zůstalo při remíze.

První půle utkání se v lecčems podobala první půli utkání Baníku v Jablonci. Také tentokrát Baník úspěšně eliminoval veškerou snahu domácích o jakýkoliv tlak. Hra byla vyrovnaná, odbývala se však převážně mezi šestnáctkami, pokusy o finální přihrávky či centry nenacházely adresáta.

A stejně jako v Jablonci měl i v Mladé Boleslavi proti Hradci v prvním poločasu blíže ke vstřelené brance Baník. Ta situace se zrodila krátce před pauzou. Ze strany šikovně odcentroval Ladislav Takács, Jiří Klíma u přední tyče hrudí tečoval a nasměroval jej na královéhradeckou branku, gólman Michal Reichl ale prokázal dobrý reflex a míč směřující nad jeho hlavu dokázal vyrazit.

V 52. minutě přišla druhá šance Baníku. Nemanja Kuzmanovič poslal do šestnáctky balon Jiřímu Klímovi, ten si míč kolem bránícího hráče obhodil a poslal si jej blíž k ose hřiště do střelecké pozice. Vystřelil, ale trefil přesně místo, kde byl připravený Reichl.

O čtyři minuty později nastala situace, která mohla být pro celý zápas klíčovou. David Buchta se dostal za hradeckou obranu, těsně před šestnáctkou jej zezadu atakoval Filip Novotný, David Buchta stačil ještě v pádu vystřelit a trefil tyč! Novotný byl za svůj zákrok vyloučen a Baník hrál od té chvíle v početní převaze.

Přímý kop zahrál Jiří Fleišman a tečovaný míč minul branku domácích.

O malou chvíli později hlavičkoval Ladislav Takács nad, a pak se v šestnáctce dostal ke křížné střele David Buchta a těsně minul tyč.

V 66. minutě střílel v šestnáctce Nemanja Kuzmanovič, Reichl zasáhl znovu výborně. Střelu, která mířila k levé tyči, vyrazil.

Velkou šanci si nakonec vypracovali i domácí. Filip Čihák hlavičkoval snad ze čtyř metrů, Jan Laštůvka na čáře zachránil. Dorážka Petra Rybičky mířila mimo.

_________________________________________________________________________

STATISTIKY: Poločas: Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Volf. ŽK: Harazim, Smrž, Reichl – Lischka, Fleišman, Takács, Kaloč, Šehič. ČK: 55. Novotný. Diváci: 2022

SESTAVY: FC Hradec Králové Reichl – Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Rada (75. O. Ševčík), Kodeš, Ryneš (46. Novotný) – F. Kubala, Trusa (65. J. Kučera) – Vašulín (65. Harazim, 85. Rybička). FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe (73. Šehić), Frydrych, Lischka, Fleišman – Takács, Kaloč – Buchta, Mišković (53. P. Jaroň), Kuzmanovič – Klíma.