PŘEDVÁNOČNÍ NADÍLKA VE VOZECH SENIOR EXPRESU OSTRAVA-JIH

Cestující, kteří v pátek 21. prosince využili služeb Senior expresu Ostrava-Jih, mile překvapila místostarostka Markéta Langrová připravenými dárky v podobě balíčků se smaltovaným hrníčkem a bylinkovým čajem. Některým seniorům popřála a dárky předala osobně, všem ostatním je s přáním všeho dobrého do nového roku předali řidiči vozů Senior expresu.

Zvýhodněnou dopravu zavedla místní radnice v dubnu 2017, nejprve pro seniory starší 80 let, od února 2018 radnice snížila věkovou hranici na 77 let. „Služba se setkala s pozitivním ohlasem a zájem o ni i stále roste, v současnosti má vyřízenou průkazku 1230 seniorů. Koncem roku 2017 jsme vyhodnotili dosavadní zkušenosti a data a snížili věkovou hranici na 77 let a zvýšili počet vozů na tři. Zpřístupnili jsme tak tuto službu více než 5000 seniorů z Jihu. Těší mne spokojenost našich starších spoluobčanů, kterým takto můžeme usnadnit cestování,“  uvedla iniciátorka služby místostarostka  Markéta Langrová s tím, že radnice investovala do provozu Senior expresu za období duben 2017 – listopad 2018 bezmála tři milióny korun.

Jak Senior expres Ostrava-Jih funguje? Za 25 korun mohou senioři starší 77 let, s trvalým pobytem v městském obvodu Ostrava-Jih, jet k lékaři, na poštu či kamkoliv v rámci celého města Ostravy potřebují. Zbylé náklady na cestu hradí radnice. Jedinou podmínkou pro zájemce je vyřízení tzv. průkazu Senior EXPRES, a to bezplatně a na počkání na odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. K tomu jim stačí občanský průkaz a klasická průkazková fotografie. Senior EXPRES mohou držitelé průkazek využívat v pracovní dny od 6:00 do 16:00 hodin, a to na základě telefonické objednávky, nejméně jeden den před požadovanou jízdou na tel. čísle 770 130 770. Službu mohou zájemci využít až 4 x měsíčně a navíc si sebou mohou vzít bezplatně doprovod. Spolehnout se mohou na pomoc řidiče při nastupování, přenosech zavazadla či umístění ortopedických pomůcek.

(ab) Zdroj: Město Ostrava