Požár bytu v Ostravě-Porubě vznikl od svíčky, včasnou pomoc přivolal autonomní hlásič

Dvě hasičské jednotky byly v pátek 29. prosince 2023 večer vyslány k ohlášenému požáru bytu v ostravské části Poruba.

Operační středisko přijalo oznámení o události krátce po devatenácté hodině, na místo vyjely profesionální hasičské jednotky ze stanic v Porubě a Zábřehu.

Požár v obývacím pokoji se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů na místo události.

S včasným zásahem a možná i záchranou života pomohl autonomní požární hlásič – ty město Ostrava nechává i ve spolupráci s hasiči instalovat do městských bytů už od počátku roku 2017, celkem je v několika vlnách město pořídilo do více než 11 000 bytů.

Hlásič na požár zareagoval a svým pronikavým tónem vzbudil pozornost lidí na chodbě domu, kteří následně boucháním vzbudili obyvatelku bytu.

Ta skončila v péči zdravotníků – nadýchala se zplodin hoření. Hasiči pomohli s transportem osoby do sanitky a byt odvětrali.

Vyšetřovatel vyčíslil způsobenou škodu na 6 000 korun, uchráněné hodnoty na 300 tisíc.