POTRAVINOVÁ SBÍRKA MAGISTRÁTU BYLA ÚSPĚŠNÁ

Magistrát města Ostravy uspořádal u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby v týdnu od 15. do 19. října již sedmý ročník sbírky potravinové pomoci.

V letošním roce se Potravinová sbírka rozšířila o úřady městských obvodů Hrabová, Hošťálkovice, Moravská Ostrava a Přívoz, Lhotka, Poruba, Jih, Svinov, Stará Bělá, Nová Bělá a příspěvkové organizace Domov Magnolie, Domov Čujkovova, Domov Sluníčko, Domov Korýtko, Domov pro seniory Kamenec a Městská nemocnice Ostrava.

Vybralo se celkem 1370 kg trvanlivých potravin jako je rýže, mouka, luštěniny, cukr, dětská výživa nebo konzervované potraviny. Je to o 422 kilogramů potravin více než loni.

Výtěžek sbírky byl předán Potravinové bance v Ostravě, která zajišťuje přerozdělování potravin neziskovým organizacím pracujícím s potřebnými občany.

(ab) Zdroj: Město Ostrava