Penaltové zmatky: Zlín – Baník 1:1

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Bod za remízu 1:1 veze Baník ze zlínské Letné. V utkání se ujal vedení, o které přišel gólem z diskutabilní penalty.

V prvním poločase byli aktivnější domácí. Už ve 4. minutě hlavičkoval mimo ostravskou branku Lamin Jawo. V 9. minutě zatočil Marek Hlinka míč z přímého kopu do šestnáctky, jeden z domácích hráčů balon tečoval na zadní tyč, a tam situaci v posledním okamžiku zachránil Nemanja Kuzmanovič.

Zlín – Ostrava, 1:1

A v 18. minutě se Tomáš Poznar před malým vápnem tlačil do zakončení. Ke střele se dostal, ale musel obstřelit blok bránících baníkovců a obstřelil i branku.

A ve 22. minutě zklikvidoval Jan Laštůvka čistou šanci Jawovi.

Ve 24. se Baník dostal do zajímavé situace, vyražený míč zachytil Martin Fillo, poslal doprava Danielu Tetourovi, ten odcentroval a před Pepe Menou musel na malém vápně zasáhnout domácí Petr Buchta. A zasáhl nešťastně – srazil si míč do své branky.

Ve 33. minutě fauloval David Buchta mimo šestnáctku domácího Martina Cedidlu a sudí Machálek kupodivu odpískal penaltu. Videoasistent naštěstí jeho omyl napravil a domácí zahrávali jen přímý kop.

O deset minut později odpískal Machálek další velmi spornou penaltu. Po nevinně vyhlížejícím souboji Martina Filla s Antonínem Fantišem. Videoasistent tentokrát nic nenamítl a penalta se skutečně kopala. Poznar ji proměnil.

Ve druhé půli byl aktivnějším týmem Baník. Vytvořil si územní převahu a nakonec přišly i šance. Dvě velké měl Muhamed Tijani. V prvním případě netrefil sám před gólmanem skákající balon, ve druhém mířil hlavou těsně vedle.

Ještě předtím zlikvidoval Jan Laštůvka zlínskou možnost. Brejkovou akci domácích zakončil únikem Youba Drame. Brankáře Baníku však nepřekonal.

Ohlasy k utkání

BOHUMIL PÁNÍK: „Dobře jsme začali, ve vysokém tempu, byli jsme aktivní. Myslím, že jsme měli čtyři výborné situace na to, abychom dali nějaký gól. Paradoxně jsme šli po rychlé akci do 0:1, dokopli jsme si to tam sami. Nakonec jsme aspoň do poločasu srovnali. Penaltu nebudu komentovat, viděl jsem to z 80 metrů. Důležité je, že Poznar zachoval klid a proměnil to. Ve druhé půli tam Baník dal kvalitnější hráče, kteří hru obrovsky oživili. Už se to utkání stalo vyrovnaným. Takže bod dobrý.“

LUBOŠ KOZEL: „Domácí měli dobrý vstup do zápasu, hráli agresivně a jednoduše a vyhrávali osobní souboje. Zatlačili nás a hrálo se spíše na naší půlce, nicméně jsme z toho dokázali vytěžit maximum a dali jsme branku, která nám určitě pomohla. Vyrovnání asi ve vzduchu viselo, ale inkasovali jsme z vymyšlené penalty, což mě mrzí. Druhý poločas byl lepší, pomohla nám střídání a byli jsme kvalitnější na míči i na tom těžkém terénu. Domácí byli nebezpeční z brejkových situací, remíza asi odpovídá obrazu hry.“

_________________________________________________________________________

Poločas: 1:1
Branky: 44. Poznar z penalty – 24. vlastní P. Buchta. Rozhodčí: Machálek – Vlček, Lakomý. ŽK: Poznar, Kolář, Conde – Potočný, Buchta, Fleišman.

SESTAVY:  FC Fastav Zlín: Dostál – Vraštil, P. Buchta, Kolář – Cedidla, Conde, Hlinka, Fantiš – Janetzký (90. Simerský), Poznar (87. Jiráček), Jawo (73. Dramé).

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman – Tetour, Kaloč (64. Jánoš) – D. Buchta (46. Ndefe), Mena (46. de Azevedo), Potočný (75. Zajíc) – Kuzmanovič (85. Tijani).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava