Pavel Hapal: Udělali jsme spoustu chyb

Foto: FC Baník Ostrava

Těžké období pro Baník. Slezané prohráli třetí utkání v řadě a trenér PAVEL HAPAL ví, že situace je vážná. Po utkání s Hradcem Králové se samozřejmě zaobíral především důvody porážky 0:2 v tomto utkání.

Jak hodnotíte výkon Baníku v utkání s Hradcem Králové?

Hodnotí se mi to samozřejmě těžce, protože jsme prohráli třetí zápas v řadě a dva z toho byly v domácím prostředí. Udělali jsme spoustu chyb, které nás stojí góly. A když se máme nějakým způsobem dostat do zápasu, tak se nám nepodaří nějaký gól vstřelit. Je to teď hodně o hlavách. A je potřeba nachystat se na další zápas, protože jiné východisko stejně není. Musím ale ohodnotit i to, že Hradec hrál velice bojovně, koncentrovaně, soustředěně. A potrestal naše chyby. Dnes u nich byl možná Lašty, ale pro mě je úplně stejnou chybou, když Tijani nedá do prázdné branky. To je stejně velká chyba jako ta, po které jsme inkasovali. Momentálně se nám nedaří přetlačit ty zápasy na naši stranu, ale jiné východisko než tvrdá práce není.

Jak zásadním zlomem byla neproměněná šance Muhameda Tijaniho?

Možná klíčovým. Bylo by to 1:1 a spousta času před námi. To se mu nepodařilo.

Pozitivem zápasu byl výkon Matěje Šína, který hrál poprvé v základní sestavě, souhlasíte?

Ano, zvládl to, hrál slušný zápas. Ale je to k ničemu, když jsme prohráli další domácí zápas. Vnímáme tlak fanoušků, který je velký. Mě to za ně hrozně mrzí. Je třeba se oklepat, vstát z té země, připravit se na další utkání a pokusit se ho vyhrát.

Vnímáte nebezpečí boje o záchranu?

To vnímáme všichni. I trenér Koubek před utkáním říkal, že se cítí být v boji op záchranu, ale to měl 27 bodů. V boji o záchranu je více než půlka ligy. Ano, vnímáte to. Máme málo bodů, ztrácíme je doma, tři zápasy po sobě jsme prohráli a určitě to není jednoduchá situace. Ale věřím, že na to mužstvo dokáže zareagovat a možná už teď příští týden.

Jaký byl důvod střídání Srdjana Plavšiče a Cadua?

Plavšić měl nakopnutý sval a chtěli jsme navíc něco změnit. A pokud jde o Cadua, dával tam docela dobré balony, ale očekáváme od něj trochu víc. Nicméně si myslím, že tentokrát jsme si střídáním moc nepomohli.

Do utkání nastoupil Baník v rozestavění se třemi stopery. Jak se systém osvědčil?

Myslím, že v systému to nebylo. Systém nám sedl, i Bitri, který odehrál svůj první zápas, ho odehrál slušně. I přes tu žlutou kartu, kterou dostal. Tříobráncový systém byl v pořádku. My jsme nepropadli v žádné situaci vinou rozestavění. My jsme udělali individuální chyby. Ty nás dneska stály možná bod, který by pro nás byl taky nějakým způsobem cenný, i když jsme samozřejmě chtěli vyhrát. A kdybychom ty individuální chyby neudělali, třeba by se nám nakonec podařilo skórovat.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava