Partnerská města oslavila s Ostravou výročí

Zástupci partnerských měst Ostravy přijeli oslavit 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Primátor Tomáš Macura přijal představitele šesti partnerských měst Ostravy a pozval je na oslavy, které se konaly v pátek 9. září, na Masarykově náměstí, Černé louce a Slezskoostravském hradu.

Oslav 750. výročí Ostravy se zúčastnili zástupci partnerských měst Ostravy – polských Katovic, maďarského Miskolce, německých Drážďan, řeckého Pirea, tureckého Gaziantepu a čínského Suzhou. „Jsem potěšen, že jste přijali pozvání a oslavíte s námi 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Jedná se opravdu o výročí písemné zmínky, ale dějiny Ostravy jsou delší. Sahají až 23 000 let do historie, kdy na území Ostravy pobývali lovci mamutů,“ řekl primátor Tomáš Macura. Zástupcům partnerských měst předal upomínkové předměty a našel si čas na krátká jednání. Poté je pozval na Masarykovo náměstí, kde probíhal program Historického reje se starodávným jarmarkem od pravého poledne.

(rj) text a foto: Ostrava.cz