Ostravští strážníci se znovu zaměřují na kontrolu sdílených kol

Foto: MPO

S příchodem jarního počasí se ostravští strážníci opět zaměřují na kontrolu sdílených jízdních kol, která jsou záměrně poškozována a používána v rozporu s pravidly pro jejich používání. První letošní případ řešili již uplynulý čtvrtek v Ostravě-Přívoze.

Muže jedoucího po chodníku a na poškozeném sdíleném jízdním kole zastavila hlídka ve čtvrtek dopoledne v Ostravě-Přívoze na ulici Cihelní.

Jak strážníci posléze zjistili, sdílené jízdní kolo bylo poškozeno zřejmě cíleně. Kolu chybělo osvětlení, zadní blatník, ale především GPS modul se zámkem.

Lustrací 32letého cyklisty strážníci pak zjistili, že sdílené jízdní kolo v rozporu s pravidly nepoužívá poprvé. K poškození kola a samotné jízdě strážníkům uvedl, že již takto poškozené kolo našel nedaleko místa jeho zastavení a chtěl se jenom projet. Že by měl za pronájem sdíleného kola zaplatit prý vůbec netušil.

Své jednání tak bude muset cyklista vysvětlovat před správním orgánem, kam celou věc strážníci pro podezření ze spáchání přestupků zaslali.

Problematice kontroly a poškozování sdílených jízdních kol se strážníci budou věnovat nejen v rámci běžného výkonu hlídkové služby, ale i pomocí kamer městského kamerového systému.

(nm)