Ostravské Vánoce ruší páteční a sobotní program na hlavní scéně

Foto: Ostravské Vánoce

Kulturní program, který měl v pátek a v sobotu proběhnout na Hlavní scéně na Masarykově náměstí, bude zrušený. Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem pozůstalým po čtvrteční střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Naše myšlenky jsou v tomto hlubokém zármutku s Vámi.

Ve spolupráci s biskupstvím ostravsko-opavské diecéze nahradí plánovaný závěrečný koncert zádušní mše za oběti včerejší střelby, kterou bude od 15:00 sloužit biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David v Katedrále Božského spasitele v Ostravě.

„Po dohodě s vedením statutárního města Ostravy považujeme nahrazení původního programu zádušní mší svatou za nezbytný krok, kterým se připojujeme k vlně solidarity, jež se po čtvrtečních událostech v Praze rozlila celou Českou republikou. V této atmosféře není možné realizovat program vánočních trhů beze změn,“ říká jednatel společnosti Černá louka, s.r.o. Jan Šumbera.

(nm)