OSTRAVA-JIH ZAHÁJÍ INSTALACI KAMER DO OBECNÍCH DOMŮ

Ostrava-Jih se stane prvním městským obvodem v Ostravě, kde budou na bezpečnost nájemníků i obecního majetku dohlížet kamery. Rada již vybrala zhotovitele, první vlna instalace s umístěním monitoringu do společných prostor prvních 31 obecních bytových domů je naplánováno letos na podzim.

„Na základě kontrol, které náš městský obvod druhým rokem provádí v obecních domech, jsme vytipovali první domy, do nichž nainstalujeme kamery, monitorující společné prostory. Postupně pak budeme kamery zavádět i do dalších bytových domů,“ uvedla radní pro bytovou oblast Markéta Langrová.

Zakázka byla vysoutěžena na 5 let a městský obvod v rámci uvedené doby zaplatí za provoz kamer přibližně 25 milionů korun. „Není to málo, dle našich analýz se však jedná zhruba o stejnou částku, jakou bychom při současné četnosti vandalismu zaplatili za opravy zničeného majetku. Nebudeme tolerovat ničení obecního majetku a narušování klidného bydlení slušných nájemníků“ vysvětlila radní Langrová s tím, že od zavedení kamer si radnice slibuje nejen zlepšení ochrany svěřeného majetku a zvýšení bezpečí nájemníků, ale také významnou pomoc při řešení závadného chování v domech, včetně usvědčení pachatelů.

(ab) Zdroj:ovajih.ostrava.cz