Ostrava doplňuje tým vedení společnosti Ostravské komunikace, a. s.

Foto: Ostravské komunikace

Město Ostrava vypsalo výběrové řízení na pozici člena představenstva společnosti Ostravské komunikace, a. s. Potenciální zájemci mají možnost zaslat podklady k výběrovému řízení do 12 hodin dne 29. ledna 2024. O vypsání výběrového řízení rozhodla rada města na prvním lednovém zasedání. Tříčlenné představenstvo je nejvyšším výkonným orgánem společnosti. Dle stanov je funkční období jednotlivých členů představenstva pětileté, přičemž předseda představenstva Ing. Daniel Lyčka si již nepřeje dále pokračovat v pozici člena představenstva, proto bude vybrán nový člen vedení společnosti. Pan Ing. Daniel Lyčka byl členem představenstva víc jak dvě desítky let.

Výběrové řízení je otevřeno pro uchazeče s ukončeným vysokoškolským vzděláním bakalářského nebo magisterského typu, který má minimálně pětiletou řídící praxi v manažerské pozici. Zájemce musí být schopen týmové práce. Výhodou uchazeče jsou zkušenosti s implementací transformačních změn a nových business modelů podniků, praxe ve firmě působící v oblasti silničního hospodářství, statické dopravy a údržby komunikací. Vyžadována je komunikativní znalost anglického jazyka, komunikační a prezentační schopnosti i dovednosti organizační, stejně jako aktivní přístup k řešení pracovních úkolů. Mezi další požadavky náleží analytické schopnosti uchazeče, koncepční a tvůrčí přístup, spolehlivost a zodpovědnost, adaptabilita i flexibilita. Požadována je morální bezúhonnost a splnění podmínek pro výkon funkce člena představenstva stanovených právními předpisy. Uchazeči představí členům komise vizi koncepce řízení společnosti.

Přihlášky zasílají uchazeči v písemné podobě v obálce označené heslem „výběrové řízení na člena představenstva společnosti Ostravské komunikace, a. s.,“ včetně předepsaných příloh, jejichž součástí je i vize koncepce řízení společnosti, strukturovaný životopis spolu s kopií dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání a výpis z rejstříku trestů. Přihlášku spolu s přílohami lze zaslat poštou nebo osobně doručit na podatelnu Magistrátu města Ostravy. Přihláška bude považována za řádně doručenou ve stanovené lhůtě, pokud bude doručena se všemi přílohami nejpozději v poslední den lhůty 29. ledna 2024 do 12.00 hodin.

Bližší informace o výběrovém řízení na tel č. 599 442 043, Mgr. Renata Kolková, MPA, vedoucí odboru legislativního a právního, Magistrát města Ostravy; e-mail: renata.kolkova@ostrava.cz.