NOVÁ SILNICE ULEHČÍ OBYVATELŮM HRABOVÉ

Silnici v prodloužené Mostní ulici slavnostně otevřeli ve čtvrtek 22. srpna představitelé města, obvodu, kraje a zhotovitele. Nová silnice spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí ji na dálnici Ostrava – Frýdek-Místek. Díky této silnici nebudou muset řidiči projíždět obytnou zónou Hrabové.

Řidiči najedou na prodlouženou Mostní ulici z dálnice Ostrava – Frýdek-Místek ze sjezdu do průmyslové zóny. Dostanou se na kruhový objezd v Hrabové v Paskovské ulici, dále přejedou most přes řeku Ostravici a Frýdeckou ulicí mohou pokračovat do Vratimova nebo do Paskova, případně do Kunčic. Nová silnice o délce 1,3 kilometru se třemi mosty stála 132 milionů korun včetně DPH a největší část nákladů pokryly evropské dotace – konkrétně 103,76 milionu Kč. Kraj se na investici podílel 18,84 mil. Kč, město Ostrava 6,3 mil. Kč a stát 6,1 mil. Kč.

„Každé dopravní odlehčení ve městě je velmi vítané nejen pro řidiče, ale také pro obyvatele. Ostrava přispěla ze svého rozpočtu na komunikace pro pěší a cyklisty, veřejné osvětlení, izolační zeleň a vegetační úpravy,“ řekl náměstek ostravského primátora Radim Babinec.

„Nová silnice nejenže spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí je na dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku, ale hlavně odvede z obytné zóny tranzitní dopravu. Velmi se tak uleví obyvatelům Hrabové, kterým projíždějící kamiony znepříjemňovaly život,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Za město Ostravu silnici slavnostně otevřeli náměstci primátora Radim Babinec a Andrea Hoffmannová. Jako první si silnici vyzkoušeli cyklisté z Klubu českých velocipedistů v Hrabové.

(ab) Zdroj: Město Ostrava