NEJVĚTŠÍ FESTIVAL DOBROČINNOSTI SE USKUTEČNÍ JIŽ ZÍTRA

Již tento čtvrtek 29. listopadu se v multifunkční aule Gong uskuteční charitativní akce Advent plný KŘÍDLENÍ. Jedná se o unikátní projekt, který nemá v ČR obdoby. Letos se koná již potřinácté. Během jediného dne svou činnost představí 50 neziskových organizací z celého Moravskoslezského kraje. Cílem projektu je zapojit během adventního období do spolupráce ve prospěch místních neziskových organizací nejen společensky odpovědné organizace, ale i širokou veřejnost.

Od 9 hodin je pro návštěvníky připraven program nazvaný FUNDRAISING&DESIGN. Návštěvníci se mohou těšit na 15 minut inspirace např. s top manažerkou řetězce DM Alenou Střížovou nebo známou moderátorkou České televize Gabrielou Lefendou, která prozradí posluchačům několik tipů a triků z oblasti rétoriky. Návštěvníci mohou navštívit také KREATIVNÍ ZÓNU zaměřenou na zajímavé způsoby a nástroje tvoření. Například výtvarnice Gréta Sartori bude povídat o textilním designu a kresbě nebo Veronika Kracíková se podělí o příběhy recyklace textilu. ZÁŽITKOVÁ ZÓNA s celostními prožitky smyslů i těla nabídne třeba zklidňující jógu Renáty Ptáčníkové nebo Detox domácnosti a života Jolanty Kovářové.

Od 15 hodin budou pro malé i velké tvořivce na místě připraveny nejrůznější kreativní dílny vedené netradičními umělci a designéry. Adventní výzdobu nebo hezký dárek pod stromeček si tak každý návštěvník může na místě nejen zakoupit, ale i sám vyrobit. Na památku nebo jako novoroční přání si návštěvníci budou moci udělat společnou fotografii. Během čtvrtka také vyvrcholí online dražba. Ta odstartovala již 8. listopadu a účastníci jejím prostřednictvím stále ještě mají možnost přímo z pohodlí svého domova podpořit některou ze zapojených místních neziskových organizací. Na výběr je více než dvacet originálních předmětů s příběhy, které nutí přemýšlet.

Po 17. hodině se návštěvníci mohou již tradičně těšit na rozsvěcení vánočního stromu před Gongem, čímž v Dolní oblasti Vítkovice oficiálně odstartuje Advent. Na pódiu se vystřídají známé i méně známé tváře, vše pod křídly moderátorů Nikola Birklenové a Radka Erbena. Večer završí koncert Patrika Kee. Nebude chybět něco na zahřátí, ale ani dobroty tvořené s láskou v kuchyních neziskových organizací.

„Akcí Advent plný KŘÍDLENÍ vrcholí celoroční činnost místních neziskovek a nadačního fondu KŘÍDLENÍ. Jeho posláním je skládat se na křídla organizací, které se věnují tělesně i duševně postiženým lidem, lidem s nejrůznějším handicapem, seniorům, sociálně slabým dětem a studentům, ale také organizacím pečujícím o zvířata a životní prostředí. Je to svět místních neziskovek v akci! Přijďte a splňte přání nejen sobě, ale hlavně druhým. Vybírat můžete z více než 1500 dárečků od 50 neziskovek! Na vlně dobra se k nám můžete navíc svézt v tramvajích s Tyrkysovou sbírkou Dopravního podniku Ostrava pro KŘÍDLENÍ nadační fond. Děkujeme všem partnerům a lidem, kteří v tom lítají s námi!“ říká autorka a koordinátorka projektu Advent plný KŘÍDLENÍ Lucie Houthoofdtová. Vstupné na akci je dobrovolné, všichni jsou srdečně zváni!

Projekt byl finančně podpořen z prostředků Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy.

(ab)