Nejlepší jízdní policista je z Ostravy

Jubilejní 20. mezinárodní setkání jízdních policií se konalo v sobotu 26. srpna v Komenského sadech v Ostravě. Ve třech soutěžích v parkuru a zrcadlovém skákání slavili úspěchy ostravští strážníci. Vybojovali dvě vítězství a celkem šest pódiových umístění. Na základě dosažených výsledků se přeborníkem městských policií České republiky v jízdě stal ostravský Daniel Orsag.

Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se již podvacáté setkali, aby spolu se svými čtyřnohými svěřenci předvedli dovednosti a umění obstát v náročných situacích, kterým při výkonu služby čelí a vyměnili si navzájem cenné zkušenosti. Letošního ročníku, který se konal pod záštitou primátora Ostravy Tomáše Macury, se účastnili zástupci Městské policie hlavního města Prahy, Policie ČR Zlín a Policie ČR Brno, ze zahraničí dorazili jízdní policisté z Polska, Slovenska a Maďarska. Předvedli se samozřejmě také domácí strážníci ostravské městské policie, kteří závody opět takřka ovládli a navázali tak na úspěchy z předchozích ročníků.

Na jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií se přišlo podívat na sedm tisíc návštěvníků a ti jistě nelitovali. Program věnovaný 750 letům od první písemné zmínky o Ostravě a 25. výročí vzniku ostravské městské policie nabídl vedle sportovního klání také bohatý doprovodný program. Diváci viděli umění jízdy na ohlávce v podání herce Václava Vydry a k vidění byla také ukázka čtyřspřeží starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Zájemci si mohli vyzkoušet, jak přesnou mají mušku na laserové střelnici nebo si prohlédnout výstroj a výzbroj strážníků. Pro děti byly připraveny dva skákací hrady, hry, kvízy a soutěže. Večerní program vyplnily koncerty skupiny Legendy se vrací a zpěvačky Heidi Janků.

Na základě dosažených výsledků ve všech třech disciplínách byl vyhlášen Přeborníkem městských policií České republiky v jízdě na koni domácí Daniel Orsag, který soutěžil s koněm Fagar.

Výsledky soutěžních disciplín

Cross parkur O pohár ředitele Městské policie Ostrava