MORAVSKÁ OSTRAVA A PŘÍVOZ MAPUJE STROMY V OBVODU

Moravská Ostrava a Přívoz je dalším městským obvodem, ve kterém probíhá mapování stromů na pozemcích města. Popsáno je v první etapě zatím 5800 dřevin. Pasportizaci provádí od loňského roku specializovaná firma, která své práce dokončí již letos.

„Hlavním důvodem, proč si necháváme zeleň v našem obvodu takto zmapovat, je potřeba znát přesný počet a umístění stromů v našem obvodu a jejich současný stav. Tyto informace máme bohužel historicky spíše kusé a nepřesné. Dnes odhadujeme, že stromů na pozemcích obvodu nebo města je zhruba 12 až 15 tisíc, přesné číslo ale budeme vědět až po dokončení, “ říká místostarosta Rostislav Řeha. A dodal, že systém nám následně pomůže zlepšit ošetřování stromů i lépe plánovat novou výsadbu.

Každý občan si může zkontrolované stromy najít na veřejně přístupném portálu www.stromypodkontrolou.cz. Můžete tam zjistit o jednotlivých stromech hlavní údaje, jako je druh, výška, průměr kmene, stáří i jeho další perspektivu. Na financování tohoto projektu se podílí z poloviny městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz a z druhé poloviny statutární město Ostrava.

(ab) Zdroj: Město Ostrava