Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a dalších evropských zemí očekávají v sobotu 18.3.2017 organizátoři 13. ročníku mezinárodní soutěže a výstavy papírových modelů „Papír Show 2017“ v Ostravě. Koná se potřetí na stejném místě – v prostorách Základní školy Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

pozvánka2017-V5 (1)Jde opět o největší výstavu papírových modelů v regionu severní Moravy a Slezska. Letos se koná také jako Mistrovství ČR v kategorii „Velká dopravní technika“.

Vedle stovek jiných modelů budou uvnitř vystaveny mnohdy velmi věrné modely zásahové techniky hasičů – odhadem nejméně dvě stovky papírových modelů různých velikostí. Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), akci podpoří vystavenou skutečnou technikou (na ploše u školy) i cenami pro nejlepší modeláře.

V pátek 17.3.2017 odpoledne a večer (17-21 hodin) bude přejímka modelů. Pro veřejnost bude soutěžní výstava otevřena v sobotu 18.3.2017, a to od 9 do 14 hodin – i s bohatým doprovodným programem a vystavenou technikou venku, včetně hasičské.

Vedle několika jiných soutěžních kategorií bude opět připravena speciální kategorie IZS (integrovaného záchranného systému), o níž je již tradičně velký zájem. HZS MSK tradičně věnuje věcné ceny, letos rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy.

vystavaPapirshow_Ostrava2016 (9)Výstava je prodejní. Zájemci si zde budou moci koupit některé papírové modely a modelářské potřeby. Vstup pro dospělého činí 30 korun, pro děti je poloviční. Je možné využít rodinné vstupné za 60 korun.

(nm)